В Коссі функціонує бункер-музей часів Холодної війни
В німецькій Коссі, що в 60 кілометрах від Лейпцига, функціонує бункер-музей Організації Варшавського договору. В середині травня 1955-го СРСР і ще 7 соціалістичних держав утворили воєнний альянс на противагу НАТО, і почали відпрацьовувати сценарій Третьої світової війни.
Надсекретний бункер в Коссі займав одну з ключових позицій в протистоянні двох супердержав. Тут знаходилось важке озброєння, підземний шпиталь і розвідувальний пункт. Об’єкт був готовий до будь-якої атаки, в тому числі ядерної. Найімовірніше, об’єкт готувався, аби стати командним пунктом сил Східного блоку. У разі нападу союзники могли легко дістатися Західної Європи.
Олаф Штралендорф (директор воєнного бункера-музею): “Мапа показує як фронт міг розвиватися у Західну Європу. Зокрема, до Рейну, планувалось дійти за 3 дні. Для цього необхідно було збудувати бункер саме тут”.
Організація Варшавського договору припинала існування два десятиліття назад. Зараз альянсу виповнилося б 55 років. Після розсекречення бункер став принадою для туристів з усього світу. За словами директора музею, бункер - це чудова можливість побачити і доторкнутися до фактів історії.