В лідерах - дитяча література та сучасна художня проза
У столиці підбили підсумки Всеукраїнського рейтингу "Книжка року - 2011". Цього року традиційно "на коні" - дитяча література, суттєво підвищила позиції і сучасна українська художня проза.
Організатори кажуть - попри складнощі, читачів не меншає.
“Не можна все малювати в таких печальних фарбах все залежить від нас, як ця книжка буде функціонувати, але письменники пишуть, видавці видають, держава не допомагає - звична ситуація! Чи можна сподіватися на краще? Не думаю, що в найближчому майбутньому, знову будемо жити тим, аби не гірше”, - каже книговидавець Іван Малкович.
“Спочатку треба покінчити з Євро, тому що до того часу нічого зробити не можна. ви ж бачите, нікому не платять. У нас платять все футболістам. Після Євро вони будуть ліквідовувати наслідки Євро, знову ж таки нашим коштом і року десь в 2014-му, коли це закінчиться можна буде нас запитати. Якщо не будемо боротись за олімпіаду, тому що тоді знов-здоров. Не будемо їсти, не будемо пити, хай чорнобильці голодують, а ми будемо будувати стадіони”, - кажуть письменники Віталій та Дмитро Капранови.
Зростає популярність і у історичної книги. Пострадянські постаті відходять у небуття, кажуть літературознавці. Їхнє місце займає так звана "повстанська література" - історія УПА, біографії українських лідерів початку XX століття, навіть тематичні дитячі казки та оповідання.
“На фоні всіх цих подій, коли починають щось забороняти, так як це було з книгою "Залишенець", в людей навпаки збільшується інтерес. Все більше і більше людей з кожним роком, я помічаю, цікавляться і купують саме такі книжки”, - каже Лариса Кот.
Серед проблем, і читачі, і видавці визначають основну - засилля російської книги. Підкреслюють, для покращення позиції вітчизняної книги необхідне термінове втручання на найвищому державному рівні.