В НБУ розповіли, що робити з пошкодженими банкнотами з Донбасу

21 січня 2015, 12:15
Читать новость на русском

Підприємства та фізичні особи не повинні приймати пошкоджені банкноти у сплату за товари (роботи, послуги).

Про це на брифінгу повідомив заступник голови Національного банку України Яків Смолій.

Банкноти, пошкоджені у спосіб, який використовувався банками і територіальними управліннями, не приймаються для розрахунків,
— наголосив він.

За словами Смолія, пошкоджені банкноти мають вилучатися банками під час приймання готівки, а також у випадку звернення клієнтів щодо їхнього обміну.

“Далі вони будуть передаватися до територіальних управлінь для дослідження і у разі висновку експерта уповноваженого структурного підрозділу Національного банку України, що вони пошкоджені у вказаний спосіб, надаватимуться правоохоронним органам для проведення розслідувань, по завершенню яких знищуватимуться у встановленому порядку”, — розповів заступник голови НБУ.

Нагадаємо, 12 грудня Національний банк України зобов'язав свої територіальні управління і банки у разі неможливості вивезення готівки та інших цінностей забезпечувати пошкодження такої готівки для непридатності її використання.

На окупованих територіях російсько-терористичні угрупування, захопивши банківські установи, намагаються використати крадені гроші. Секретар РНБО Олександр Турчинов обіцяє карати всіх, у кого виявлять викрадені терористами гривні.