В ООН прокоментували обмін та видачу ексберкутівців
Моніторингова місія привітала обмін між Україною та проросійськими бойовиками 29 грудня. Однак там занепокоєні видачею ексберкутівців і побоюються, що це ускладнить розгляд справ Майдану.
Попри привітання обміну в ООН поділяють занепокоєння жертв і родичів загиблих під час Революції Гідності, про це повідомляють на фейсбук-сторінці моніторингової місії.
До теми: Адвокати ексберкутівців чекають від Зеленського перегляду подій Революції Гідності
У місії наголошують, що передача бойовикам екс-беркутівців, обвинувачених у розстрілах на Майдані, "суттєво ускладнить відправлення правосуддя та дотримання права жертв на справедливість".
Передача п'яти співробітників спецпідрозділу "Беркут", обвинувачених у вбивстві 48 і пораненні 80 протестувальників 20 лютого 2014 року, на територію, контрольовану самопроголошеними "республіками", істотно ускладнить відправлення правосуддя і дотримання права потерпілих на справедливість,
– мовиться у повідомленні.
Місія ООН наголошує, що раніше у цій ж справі зусилля Генеральної прокуратури із заочного притягнення до відповідальності інших співробітників "Беркута", які втекли з країни, виявилися безрезультатними.
Також в ООН нагадали, що під час саміту "нормандської четвірки" у Парижі домовились про надання міжнародним організаціям "повного та безумовного доступу до всіх затриманих". Місія очікує, що незаконні угруповання "ДНР" і "ЛНР" найближчим часом нададуть такий доступ.
Великий обмін полоненими між Україною та представниками окупантів Донбасу відбувся 29 грудня на контрольно-пропускному пункті "Майорське" на Донеччині. Українська сторона передала окупантам 124 особи, а бойовики віддали Україні 76 полонених.
Що треба знати про звільнення ексберкутівців з СІЗО?
- Ввечері 28 грудня Київський апеляційний суд відпустив з-під арешту під особисте зобов'язання 5 колишніх співробітників спецпідрозділу "Беркут".
- Олегу Янішевському, Сергію Зінченку та Павлу Аброськіну, які перебували в СІЗО, змінили запобіжний захід з тримання під вартою на особисте зобов'язання.
- Після цього під СІЗО почали приходити активісти, які не погоджувалися з таким рішенням. Люди чергували там цілу ніч і перевіряли автомобілі, які виїжджали зі слідчого ізолятора, щоб у них не вивезли підозрюваних у вбивствах євромайданівців на обмін.
- Проте правоохоронцям таки вдалося забрати колишніх спецпризначенців. Після цього активісти почали розходитися, адже так і не досягли своєї мети. Зрештою, колишніх беркутівців передали проросійським бойовикам у межах обміну.