В процесі приватизації ПАТ "Центренерго" назріває новий корупційний скандал

8 жовтня 2018, 15:38
Читать новость на русском

Держава виставляє на продаж 78,2% акцій ПАТ "Центренерго".

Минулого тижня Кабінет міністрів прийняв розпорядження, яким затвердив стартову ціну і умови продажу АТ "Центренерго". Перед цим Кабінет Міністрів затвердив графік підготовки до приватизації та проведення конкурсу з продажу пакету акцій ПАТ "Центренерго".

Про це повідомив в.о. керівника Фонду держмайна Віталій Трубаров на своїй сторінці в Facebook. За його словами, конкурс з продажу ПАТ "Центренерго" відбудеться в кінці листопада 2018 року.

Раніше Кабінет міністрів затвердив радника з приватизації підприємства – Ernst & Young sp. z o.o. Corporate Finance sp.k (EY, польський підрозділ).

Також уряд затвердив розмір фінансування послуг радника за рахунок коштів державного бюджету в розмірі 3 млн доларів США.

Згідно з умовами договору між ФДМ і радником, останній повинен зібрати і проаналізувати економічні, технічні і фінансові показники роботи підприємства; привести основні показники бухгалтерської звітності у відповідність до стандартів; провести аудит; визначити інвестиційну привабливість підприємства та шляхи її підвищення, шляхи реструктуризації заборгованості, пропозиції за цінами і тарифами для продукції підприємства, маркетинговій політиці; забезпечити незалежну оцінку майна; знайти потенційних інвесторів.

Оцінку державного пакета акцій ПАТ "Центренерго" здійснювало ТОВ "Увекон", керівником якого є Володимир Шалаєв, на підставі договору укладеного з радником.

При цьому, як стало відомо, 2 жовтня Генеральною прокуратурою України Володимиру Шалаєву пред'явлено підозру за статтею 358 Кримінального Кодексу України (підроблення документів).

За даними джерел в правоохоронних органах, кримінальна справа стосується саме оцінки акцій ПАТ "Центренерго". При цьому, джерела в оціночних колах зазначають, що гонорар ТОВ "Увекон" склав від 500 тисяч до 1 млн доларів США.

Слід зазначити, що "відбір" ФДМ радника і "відбір" радником оцінювача, не дивлячись на те, що джерелом оплати послуг є гроші державного бюджету, проходив поза системою ProZzoro.