В Україні через одне-два покоління символ "Дня перемоги" зникне, — історик
Відомий український історик Ярослав Грицак переконаний — якщо зробити 9 травня робочим днем, то це не допоможе уникнути провокацій та сутичок.
Таку думку він висловив у коментарі виданню "Гордон".
"Якщо зробити 9 травня робочим днем, це не допоможе уникнути провокацій. Вони з'являються не тому, що цей день робочий або вихідний. Дата має значення, 9 травня — це символ, який тяжіє над дуже великою територією, в тому числі і Україною. Історична пам'ять поділена, частина населення вважає святом День пам'яті і примирення 8 травня, частина — День Перемоги 9 травня", — зазначив він.
За словами історика, головним завданням для держави у цій ситуації є забезпечити правопорядок 9 травня.
"Ця дата завжди буде для частини населення святою, і завжди знайдуться ті, хто буде цьому опиратися. Держава не повинна віддавати перевагу тій чи іншій даті, не повинна ставати на чиюсь сторону. За допомогою правоохоронців вона повинна робити все можливе, щоб конфлікт не переріс в насильство, щоб не було бійок і жертв", — вважає Грицак.
Подивіться приклади успішних країн — вони не починали з реформ історичної пам'яті. Цієї сфери торкались після того, як економіка ставала стабільною, і тоді, коли вже не було в живих тих, для кого була важлива та чи інша історична тема. Я впевнений, в Україні через одне-два покоління символ 9 травня зникне,
— додав він.
Читайте також: Від штовханини до знесення пам’ятника: як українські міста відзначають 9 травня