В Україні починають відкрито стежити за змінами в сфері земельних відносин, – Мартинюк

30 серпня 2017, 16:21
Читать новость на русском

Проект постанови українського Уряду "Про реалізацію пілотного проекту щодо проведення моніторингу земельних відносин та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України" від 23 серпня 2017 року розпочинає нову еру в сфері землекористування.

Відкритий для всіх новий ресурс з можливістю постійного коригування головних показників за думкою першого заступника міністра агрополітики та продовольства Максима Мартинюка є потужним аналітично-інформаційним інструментом для місцевих громад для підвищення мобільності і якості контролювання земельних відносин.

Регулярний моніторинг буде можливий лише за умови постійного обміну інформацією між органами місцевого самоврядування та виконавчою владою, який почнеться з 1 вересня 2017 року.

Всі громадяни України будуть мати можливість спостерігати за змінами понад 140 ключових показників, які об'єднали в цільові групи:

• склад земель;
• середній розмір земельних ділянок;
• кількість землевласників і землекористувачів;
• реєстрація ділянок у Державному земельному кадастрі;
• кількість та площі ділянок, які передані в оренду, надаються в користування і передаються безоплатно у власність громадянам;
• розмір платежів, які нараховані і сплачені за користування земельними ділянками та ін.

Перший пілотний проект був впроваджений у 2015 році Держгеокадастром за підтримкою Всесвітнього банку. Тоді участь у програмі брали шість установ – Держгеокадастр, Державна фіскальна служба, Мін'юст, Держводагентство, Держкомстат та Державна судова адміністрація, які надали інформацію для аналізу земельних відносин.

Максим Мартинюк вважає, що сьогодні саме регулярність моніторингу земельних відносин має вплинути на оперативність реагування на виникаючі ризики. Він підкреслює, що час тіньових відносин закінчується і доступність результатів моніторингу для громадських та міжнародних організацій стане початком нового етапу повної відкритості в сфері земельних відносин.