В уряді взялись за шельф Чорного та Азовського морів

11 червня 2011, 19:24
Читать новость на русском

Зберегти та примножити видобуток. В уряді взялись за шельф Чорного та Азовського морів.

“Тиск на українських газових свердловинах падає. Палива на більшості з них вистачить на років 10. Хоча насправді роботи на шельфі Чорного та Азовського морів хоч греблю гати. Були б лише гроші”, - каже журналіст Ярослав Кречко.

З 20-ти мільярдів кубометрів газу, що добуває Україна, лише близько 5%- результат роботи на шельфі Чорного та Азовського морів. Зараз у розробці "Чорноморнафтогазу" 6 старих родовищ. А дві вітчизняні бурові установки, 16-ти та 32-х років, працюють на невеликих за сучасними мірками глибинах.

“Шельф Чорного моря у нас не дуже добре досліджений. Морське буріння у нас завжди дорожче, ніж на суші, у 8, а іноді 10 разів”, - сказав начальник управління видобутку газу ДАТ "Чорноморнафтогаз" Антон Новіков.

“Газ надходить наверх - у нас там є установка підготовки газу, де газ відсушується, газ поступає з водою, відсушується і вже безпосередньо поступає в газопровід”, - розповідає майстер з ремонту свердловин Богдан Чорний.

Штормовому газовому родовищу, на якому Україна видобуває 80% палива у морі, вже більше 15 років. У людей тут 12-годинний робочий день - і щомісяця 2 тижні на відстані 70 кілометрів від берега.

“Тут один колектив. Одна сім'я, образно кажучи”, - каже слюсар з монтажу та ремонту морських бурових установок Едуард Руба.

Подібні сім’ї працівників "Чорноморнафтогазу" вже наступного року створять на Одеському та Безіменному газових родовищах. А 2014-го на українському шельфі вперше почнуть добувати нафту.

“Одна тільки свердловина на Суботинському родовищі коштувала 130 мільйонів гривень - це одна свердловина, тому, скажімо, облаштування першої черги, не всього родовища, 60 свердловин, як ми розглядаємо, воно буде коштувати 1 мільярд 200 мільйонів гривень”, - сказав голова правління ПАТ "Чорноморнафтогаз" Валерій Ясюк.

Саме з розрахунком на Суботинське родовище, кажуть у "Чорноморнафтогазі", і закупили нову бурову установку у Сінгапурі. Її можливості, переконують, майже удвічі вищі за вітчизняні. Також у "Чорноморнафтогазі" декларують збільшення видобутку газу до майже 2 мільярдів кубометрів на рік. Втім це все одно менше того об’єму, який за цей же час споживає Крим.