Вчені вирішували, чи потрібно зберігати секунду координації
Експерти з Міжнародного телекомунікаційного союзу зібралися в Женеві, аби вирішити, як бути далі з "секундою координації". Ця міра часу 1-2 рази на рік додається до Світового часового стандарту аби синхронізувати його з обертанням Землі, яке постійно сповільнюється.
Цьогоріч, як і у попередні роки, вчені не дійшли згоди, чи скасовувати секунду, чи ні. Кажуть: потрібно ще трохи часу на роздуми.
"Я виступаю за скасування секунди координації. У випадку комп’ютерів і систем комунікації цю секунду потрібно додавати майже щороку. Відтак щораз потрібно тестувати обладнання аби пересвідчитися, що все працює справно. На це потрібен час, гроші, додатковий персонал. Ну і ймовірність різних збоїв зростає", - каже учасник конференції Вінсент Менс.
Міжнародний астрономічний союз у 2009 році запропонував скасувати секунду координації і замість неї кожні 600 років додавати до часового стандарту одну годину. Сполучені Штати також підтримують пропозицію скасування. Між тим Великобританія, Китай та Канада виступають проти.
Від секунди координації залежить усе: починаючи від мобільного зв’язку до роботи бірж і авіасполучення. Дискусії щодо неї відбудуться у Женеві ще раз на наступному тижні, але, як зазначає The Associated Press, найімовірніше, якоїсь спільної точки зору вчені досягнуть аж у 2015 році, на наступній конференції.