Велика операція Німеччини та Росії, – польський міністр про суперечку через шахту в Туруві

25 вересня 2021, 18:35
Читать новость на русском

Джерело:

RMF FM

У Польщі вважають, що суперечку щодо шахти в Туруві треба розглядати в ширшому контексті енергетичних війн. Кажуть, що це велика операція Німеччини та Росії.

Польщу хочуть примусити купувати російський газ. Про це заявив міністр юстиції Польщі Збігнєв Зьобро.

До теми Суперечка щодо шахти: прем'єр Польщі не поїде на саміт в Будапешт через конфлікт з Чехією

Суперечку щодо Турува слід розглядати у ширшому контексті енергетичної війни, яка відбувається в Європі...Насправді це велика операція Німеччини та Росії, 
– сказав Зьобро.

Чехія з Німеччиною грають проти Польщі, – Зьобро

За словами чиновника, Чехія дивиться насамперед на власні інтереси. Вони суперечать інтересам Польщі. Зьобро додав, що Прага нібито хоче заробляти на Варшаві.

"І тому вони грають проти нас разом з Німеччиною. А на задньому плані великий пакт Путіна-Меркель", – сказав політик.

Зьобро переконаний, що польському уряду не слід підкорятися вимогам Брюсселя. Він думає, якщо поступитись, то доведеться заплатити ще більше. Міністр навіть припускає, що в такому випадку Польща може стати країною енергетичної бідності.

Конфлікт щодо шахти Туруві: коротко

  • У Чехії заявляють, що розширення шахти бурого вугілля у Туруві загрожує постачанню води у районі Ліберець. Чеські міста розташовані за кілька кілометрів від шахти.
  • Суд ЄС зобов’язав Польщу припинити видобуток у шахті, визнавши переконливими аргументи Чехії
  • Польща не виконує рішення Суду ЄС. Тоді Прага стала вимагати від поляків щоденної пені до бюджету ЄС у розмірі 5 мільйонів євро щодня. У ЄС таки підтримали Чехію, однак визначили менший розмір пені – 500 тисяч доларів.

Дуда каже, що штраф не платитимуть

Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що Польща не повинна виконувати рішення суду ЄС щодо пені у 500 тисяч доларів, повідомляє "Польське радіо".

"Ми просто не в змозі зупинити цю видобуток вугілля, оскільки це обмежить наші запаси електроенергії. Можливо, це було зроблено для того, щоб ми купували енергію в Німеччини", – наголосив Дуда.

Польський лідер окреслив, що видобуток вугілля – це 7% всієї енергетики країни. Ця шахта заряджає електростанцію, яка забезпечує електроенергією значну частину Польщі