Венесуела змушує Гаяну віддати частину своїх територій: чи почнеться війна в Південній Америці
Президент Венесуели Ніколас Мадуро хоче захопити частину сусідньої країни. Вторгнення ще не почалося, але процес з підготовки вже триває.
Про це 24 Каналу розповів політолог, голова Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко, прокоментувавши можливу нову війну у Південній Америці.
Дивіться також На порозі нової війни․ Чому Венесуела хоче загарбати Гаяну, а Бразилія стягує війська до кордону
Зараз Венесуела створює "рамки", аби Гаяна сама передала ці території або ж почнеться військова операція із захоплення регіону Есекібо.
Як ситуація може розвиватися далі
Як вважає Чаленко, Венесуела не зможе використовувати все те російське озброєння, яке в них є на цей момент. Все через рельєф території. Там непрохідні джунглі, по яких не уся військова техніка може проїхати.
Думаю, що там операція буде складатися із захоплення майданчиків, де видобувають нафту. І відповідно захоплення самих свердловин. Очевидно, що сили незрівнянні. Тут набагато більша диспропорція, ніж на війні Росії проти України. Маємо розуміти, що Мадуро на цьому не зупиниться. Він може взагалі потім сказати Гаяні, що хоче ще територій,
– зауважив Чаленко.
Насправді після анексії Криму та повномасштабно війни Росія відкрила "скриньку Пандори". Зараз у різних частинах світу можуть розпалитися конфлікти за різні так звані "спірні території". Це те, чого намагається зараз досягнути Росія. Важливо, як саме відреагують Сполучені Штати.
Різні країни бачать, що Штатам або не вистачає сил через внутрішньоамериканську ситуацію, або ще через якісь причини. Сьогодні прибираються бар'єри, які не давали здійснити ескалацію. На цьому також гратиме Росія, адже їм важливо робити такі "маленькі вогники" по світу,
– сказав Чаленко.
Ситуація в Гаяні: коротко
- 3 грудня у Венесуелі відбувся "референдум" щодо території Есекібо, яка належить Гаяні та має значні поклади нафти. Звісно ж, буцімто 95% жителів погодилися на те, що цей регіон потрібно "приєднати" до Венесуели.
- Мадуро вже запропонував зробити нову карту Венесуели. Також він призначив "керівника" регіону.
- Венесуела має значні поклади нафти на власній території. При цьому там були проблеми з економікою. До прикладу, у 2018 році річна інфляція у Венесуелі перевищила мільйон відсотків.