Ніколас Мадуро, який нещодавно анонсував анексію Гаяни, підписав 6 указів. Диктатор вже встиг оголосити Ессекібо (регіон сусідньої країни) "24 штатом" Венесуели.

Читайте також Ситуація загострюється: як конфлікт між Венесуелою та Гаяною може вплинути на війну в Україні

Що ще зробив Мадуро

Президент Венесуели створив "національну вищу комісію на захист Ессекібо". Також він ухвалив указ щодо створення "зони комплексної оборони з трьома зонами комплексного розвитку". Крім цього диктатор сформував підрозділ PDVSA в Ессекібо.

Капітан Алексіс Родрігес Кабельо став гауляйтером. Цього колишнього командувача армії Венесуели Мадуро призначив керувати окупаційною адміністрацією Ессекібо.

Президент Венесуели Мадуро схвалив анексію ГаяниВенесуела, Гаяна та її регіон Ессекібо / Фото з Вікіпедії

Нагадаємо, що Мадуро провів у Венесуелі так званий "референдум". Згідно з його результатами 95% місцевих жителів нібито підтримали ідею щодо "приєднання" Ессекібо.

Що кажуть про ситуацію в Південній Америці

  • Політолог Тарас Загородній нещодавно у розмові з 24 Каналом зауважив, що у територіальних претензій Венесуели до Гаяни може прослідкуватися слід Кремля. Це конфлікт напряму стосується США, адже Вашингтон розглядав Венесуелу як нафтовий резерв нафти, який може замінити Росію.
  • Схожу думку висловив Михайло Подоляк. Радник глави Офісу Президента України нагадав, що Росія інвестує дуже багато грошей, щоб розпалювати світові конфлікти, бо вони є вигідними для країни-агресорки.
  • Раніше експерт-міжнародник Руслан Осипенко не виключив, що Венесуела проігнорує норми міжнародного права і все ж таки нападе на сусідню країну. Тоді Гаяну ніхто не зможе захистити, бо у США почалася передвиборча боротьба.