Верховна рада двічі не виключила із Кримінального кодексу "статтю Тимошенко"
Утрималися від натискання кнопок регіонали, литвинівці та комуністи.
Після екстреної наради під куполом, фракція БЮТ заблокувала трибуну. Втім, це не завадило "регіоналам" за день не підтримати другу опозиційну правку про виключення статті 365 з Кримінального кодексу України в чинній редакції.
“Якщо в одній голові вникає плюралізм, то Ви мене вибачте, це вже медичне обґрунтування, це хвороба і хай наші колеги все-таки з’ясують, якщо вони три місяці назад наполягають підсилити за даним законодавством відповідальність, а потім пишуть, що ми повинні взагалі звільнитися від цього законодавства, хай вони спочатку розберуться між собою”, - каже голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.
БЮТівці покинули сесійну залу. Кажуть, повернуться до неї у середу. У свою чергу захист Тимошенко не здивувався такому рішенню народних обранців. Знайшли й винних.
“Президент Янукович все таки здурив керівництво Євросоюзу і дав команду не голосувати за декриміналізацію статті Тимошенко, я хочу нагадати, що позиція захисту Тимошенко завжди була чітка і зрозуміла - Тимошенко не скоювала злочин, тому декриміналізація - це був юридичний вихід із тієї політичної ситуації, в яку себе загнала влада”, - каже захисник Ю.Тимошенко Сергій Власенко.
Поки Тимошенко за гратами, Україна за бортом Європи. В цьому переконані політичні експерти. Й радять владі ставитися до проблеми серйозніше.
“Ми не є геополітичним гравцем і геополітичним центром, це треба розуміти і центр має фактично зрозуміти, в яку, скажем так, гру він буде грати - або в одну, або в другу. Ми самі грати гру не можемо в силу певних об’єктивних причин. І це є насправді дуже серйозне питання. І я знову кажу, що дуже здивований таким несерйозним підходом”, - каже політичний експерт Віталій Бала.
Нагадаємо, за статтею 365 кримінального кодексу України Тимошенко засуджено до 7 років позбавлення волі - за перевищення повноважень під час укладання газових контрактів з Росією у 2009 році.