Верховна Рада намагається запровадити радикальні нововведення щодо утилізації сміття

13 липня 2017, 14:50
Читать новость на русском

Український парламент намагається ввести податок на виробництво та імпорт упаковки, тим самим узаконити "зелений тариф" для спалювання твердих побутових відходів. Підприємці ініціативою законотворців не задоволені. Кажуть, в першу чергу це ґрунт для корупції, та й проблеми зі сміттєзвалищами не владнає.

Велике сміттєсортувальне підприємство, що розташоване в Бучі, обслуговує столичне передмістя. Пластик та макулатуру тут пресують і відправляють на переробку.

Сміття, яке не піддається переробці, в Європі спалюють на цементних заводах. Там навіть підприємства для цього спеціально переобладнують. Та для України це не варіант. Щоб зібрати достатню кількість такого брухту, потрібно щонайменше 200 сортувальних ліній. В Україні ж всього 24. Тому й полігони тут заповнені.

30% макулатури ми імпортуємо, тобто вивозимо вільну валюту на вторинну сировину. До 15 % ми стали вивозити полімерні відходи,
– розповів голова правління "Укрвторма" Петро Семко.

Та в парламенті до вирішення проблеми зі сміттям підійшли радикально, бідкаються виробники. Відходи пропонують спалювати. Але законотворці обіцяють: все буде, як у Європі.

Читайте також: Зі Львова вивезли значну частину сміття

Окрім цього, влада хоче запровадити ще й податок на виробництво, імпорт упаковки та товарів у такій тарі. Однак в такому випадку підприємці обіцяють подорожчання харчів.

Майже 80 % тари, що виготовляється, йде на пакування продуктів харчування. Введення цього закону призведе до збільшення вартості продукції на 10 – 15 %,
– зазначив виконавчий директор асоціації "Укрпапір" Едуард Литвак.

Податки на упаковки та спалювання сміття проблеми з переповненими полігонами не владнають, кажуть представники бізнесу. Якщо парламент прагне очистити Україну, то механізм боротьби має бути таким: сортування, переробка і лише тоді утилізація того, що не вдалось переробити. Утім такий алгоритм у законі не прописаний.