Верховна Рада перенесла питання реформування ГТС на кінець тижня
Щоб цього домогтися, опозиція діяла традиційно — заблокувала трибуну.
Спікер Володимир Литвин запевнив: про приватизацію ГТС у відповідному законі не йдеться, лише про реформування. Тому запропонував у п’ятницю послухати роз’яснення профільного міністра Юрія Бойка.
Лідер фракції НУ-НС Микола Мартиненко пояснив, чому опозиція блокувпала трибуну.
"У цьому законопроекті уряд дописав ще одну норму, проти якої ми категорично проти, скасовується 7 стаття про трубопровідний транспорт, якою заборонено приватизацію газотранспортної системи. Якраз проти цієї норми ми категорично виступаємо і цього не будемо допускати", — заявив Микола Мартиненко лідер фракції НУ-НС.
Лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов пояснив, чому урядовці скасували 7 статтю.
"Ми підписали європейську хартію, енергетичну хартію, згідно з якою, ми взяли зобов’язання в нашій державі розділити транспортування газу, видобуток газу і продаж газу. Це записано, як одна з вимог у всіх наших європейських документах. Тому, якщо представники опозиції проти того, щоб ми виконували документи, які ми підписуємо з нашими колегами з ЄС, то нехай вони відкрито скажуть, що ми проти", — сказав лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.
Як відомо, парламентарії планували розглянути суперечливий документ ще на початку року. Однак тоді це питання відклали до завершення "газових переговорів" з Москвою. Наприкінці лютого опозиція вже блокувала роботу Верховної Ради з вимогою зняти з порядку денного законопроект про ГТС.