В Угорщини "забрали" право вето: як це вдалося зробити

25 березня 2023, 14:11
Читать новость на русском

За два тижні в Брюсселі відбудеться засідання Комісії Україна – НАТО на рівні міністрів закордонних справ. Цей формат Угорщина успішно блокувала з 2017 року, але цього разу її вето просто "обійшли".

Про це 24 Каналу розповів політолог Микола Давидюк. Він жартома зазначив, що ще не було жодної української мрії, яка б не збулася.

До теми В Угорщині натякнули, що блокуватимуть вступ України в ЄС

Допомогла добра європейська бюрократія

Як наголосив Давидюк, як ЄС, так і НАТО збудовані на бюрократії в її доброму та поганому значенні. Це означає, що завжди можна знайти різні "ходи" для ухвалення нагальних рішень, які не суперечитимуть правилам.

Є класика. Твоя свобода завершується там, де починається свобода інших. Право голосу і право вето Угорщини почало впливати на вето та свободу інших країн. Технічно знайшли рішення, як обійти Угорщину,
– зазначив Давидюк.

Свого часу Давидюк розповідав, що поведінка Угорщини суттєво дратувала європейські держави. Дійшло до того, що Фінляндія неофіційно запропонувала виключити Будапешт з ЄС як країну, яка не відповідає цінностям та працює на зовнішнього ворога.

Крім того, також відбулася вечеря між президентом Франції Еммануелем Макроном та прем'єром Угорщини Віктором Орбаном, де останньому чітко пояснили, що загравати з Росією – погана ідея. Адже такі речі впливають на увесь континент.

Давидюк пояснив, як обійшли вето Угорщини: дивіться відео

Політолог пояснив – дійсно, немає механізму виключення держави з ЄС. Але завжди можна зробити такі умови, щоб Угорщина сама захотіла вийти з організації.

Вони постійно незадоволені. І ЄС надмірними зусиллями зупиняє Угорщину в єдиному ринку. Ну і хто вийде далі? Греція, в якої пів трильйона боргів? Кіпр? Щоб потім Північний Кіпр та Туреччина остаточно завоювали,
– зауважив Давидюк.

Позиція Угорщини щодо війни в Україні: коротко

  • З початку повномасштабного вторгнення Угорщина прийняла багато українських біженців. Також звідти передавали гуманітарну допомогу. Натомість Угорщина – одна з небагатьох країн, яка не надавала військової допомоги і заборонила транзит зброї до України.
  • Попри це, Угорщина регулярно затягувала та блокувала процес впровадження санкцій проти Росії. А під час війни представники угорського уряду їхали до Москви, щоб домовлятися про постачання газу.
  • Прем'єр-міністр Віктор Орбан неодноразово робив резонансні заяви про війну. Він звинувачував Захід в ескалації та переконував, що санкції неефективні.