Вето як шантаж: Угорщина зірвала переговори між Україною та НАТО
11 та 12 липня у новій штаб-квартирі НАТО відбудеться черговий саміт північно-атлантичного альянсу.
Приїде туди й Петро Порошенко, але через Угорщину окремої зустрічі, а отже і рішень між Україною й альянсом не буде.
Читайте також: Американські законодавці поїхали в Санкт-Петербург: назвали причину
"Окремі країни НАТО використовують вето, як шантаж, перш за все самого НАТО. Так, намагаються тиснути на Україну в мовному та деяких інших питаннях", – сказав директор Інституту зовнішньополітичних досліджень Григорій Перепелиця.
Поїздка на саміт – це можливість хоча б неформально поспілкуватися із лідерами усіх 29 країн альянсу і в Києві чекають, що там підтвердять те, що записали в декларації саміту НАТО в Бухаресті ще 10 років тому.
Натомість відставання у реформах зараз намагаються наздоганяти, але роблять це фрагментарно, і часто, недостатньо переконливо для міжнародних партнерів. Бо реформи потрібні не лише у війську, а й у всіх інших сферах життя країни.
В альянсі дивляться на сталість. На сталість зовнішньої політики, на сталість внутрішніх перетворень. На сталість відносин між країною, в цьому випадку між Україною та Альянсом. І тому якщо ми будемо незворотно слідувати то це, врешті-решт нас приведе до членства,
– зазначив директор міжнародних програм центру глобалістики Стратегія ХХІ Віталій Мартинюк.
Проте коли Україна стане членом НАТО поки незрозуміло, бо для нього необхідно отримати план дій щодо членства в блоці. Його поки не має навіть Грузія, хоча вона випереджає Україну у реформ.
Нагадаємо, президент США Дональд Трамп написав різкі листи лідерам кількох країн-членів НАТО. У своїх посланнях американський лідер дорікнув членам Альянсу "надто низькими витратами на оборону" і дорікнув, що США з цього приводу "втрачають терпіння".