Вибори до Держдуми Росії: опозиція за ґратами, незалежні ЗМІ у підпіллі

12 серпня 2021, 19:57
Читать новость на русском

Кремль зачищає від опозиції вибори до Держдуми, які мають відбутися за місяць. Крім того, Володимир Путін відверто забороняє свої опонентам балотуватись. Спостерігати за цим цирком росіянам доведеться до 19 вересня.

"Замахнувся на особистість і права громадян". Під таким приводом Слідчий комітет Росії відкрив нову справу проти Олексія Навального. Ще у лютому його запроторили за ґрати за надуманими обвинуваченнями, потім визнали його Фонд боротьби з корупцією екстремістською організацію. Тепер хочуть дати ще один строк у в'язниці, щоб вже остаточно перекрити йому будь-який шлях в політику.

Актуально У Росії рекордні 808 смертей за добу: вирує мутований коронавірус

Якщо Навального і його соратників визнають винними, то їм загрожуватиме до 3 трьох років у в'язниці. Московські суди засудили найближчих помічників опозиціонера – Людмилу Соболь і Олега Степанова за так званою санітарною справою. Їх визнали винними у підбурюванні до порушення карантинних обмежень за організацію 23 січня акції в підтримку Навального. Тепер вони не мають права балотуватися до Держдуми.

Звичайно, хотіли мене евакуювати як активну людину, як політикиню, як соратницю Навального,
– пояснила засуджена Любов Соболь. 

Однак "перепадає" не лише прибічникам Навального, а й іншим опозиціонерам, які у будь-який спосіб контактували з ним. Як от лідер руху "Солідарність" Ілля Яшин. Його не допустили до виборів через те, що він робив репости з дописів в Інтернеті глави Фонду боротьби з корупцією і відкрито підтримував у соцмережах його акції.

Путін бачить загрозу не лише від опозиції

Боїться Володимир Путін не лише реальних опозиціонерів. Серед невгодних – Павло Грудінін, член лояльної до Кремля "Комуністичної партії Росії". Він здобув 12% голосів виборців на президентських виборах у 2018 році. Тож Путін бачить в ньому особисту загрозу для себе. ЦВК позбавив Грудініна реєстрації на виборах за те, що той начебто має акції іноземних компаній, що заборонено законом.

Кремль перекриває будь-яку можливість незалежного висвітлення парламентських виборів. Іноземними агентами визнали такі незалежні медіаплатформи як "Медуза", "Радіо Свобода", "Настоящее время" та ще з десяток регіональних ЗМІ. Це автоматично ускладнює їхню роботу на виборчих дільницях.


Павло Грудінін – один з найбільших конкурентів Путіна / Фото ТАСС

До того ж влада вирішила обмежити доступ до відеоспостереження за виборами. Тепер за голосуванням не можна буде спостерігати в інтернеті. Це можна буде зробити лише на самій дільниці. Аби якомога менше сторонніх очей могли побачити реальне голосування, Кремль пішов і в наступ на правозахисні організації.

Вже з десяток опинився у списках іноагентів, що автоматично позбавляє їх права контролювати вибори. Палиці в колеса встромлюють не лише своїм, а й іноземним організаціям. ОБСЄ дозволили направити на думські вибори лише 50 спостерігачів, хоча раніше від них приїздило 500 експертів. Відтак там вирішили взагалі відмовитися від моніторингу.

Читайте також Восьма Держдума готуватиме країну до війни, – російський журналіст

Росіяни обиратимуть з кандидатів Путіна

За відсутності реальної опозиції, росіянам доведеться обирати з 6 сотень кандидатів путінської "Єдиної Росії". Та трохи меншої кількості ручної опозиції Кремля – членів КПРФ і ЛДПР. Крім того, цього разу до Держдуми балотується незвично велика кількість не професійних політиків. Серед них відомі ресторатори, блогери, зірки спорту і шоу-бізу. Як то одіозний стиліст Сергій Звєрєв. Його політагітацію в Бурятії ще не довго забудуть.

Спостерігати за цим цирком росіянам ще не багато. Вибори до Держдуми почнуться 17 вересня і триватимуть до 19. Однак вже зараз більшість політологів передрікає перемогу путінській "Єдиній Росії". Адже Кремль придушив всю реальну політичну конкуренцію і фактично росіян очікують безальтернативні вибори.

У Росії готуються до виборів до Держдуми: дивіться сюжет 24 канал