Політолог помітив суперечливі моменти у версії "українського сліду" на "Північних потоках"

9 березня 2023, 16:46
Читать новость на русском

Західні ЗМІ озвучили версію про буцімто "український слід" під час вибухів на "Північних потоках". Втім у цієї версії є аж надто багато суперечливих моментів.

Про них в ефірі 24 Каналу розповів політолог Ігор Рейтерович. Він переконаний, що не варто шукати будь-яких причин вибухів, адже всі вони на поверхні й прямо пов'язані з Росією.

Також цікаво Без шансів на виживання: чому Росія згорить до осені

Суперечності версії про "український слід"

Співрозмовник відзначає, що після того, як цю тему знову почала розганяти Росія, першими її підхопили "жовті" видання. Хоча вона почала з'являтися й у пристойних західних ЗМІ.

Вона там з'являється через те, що західні ЗМІ звикли подавати різні альтернативні точки зору й розглядати різні версії. Та те, що в цьому зацікавлені передовсім росіяни – це факт,
– наголошує Ігор Рейтерович.

На його думку, такі версії виглядають доволі "кострубато". Мовляв, провести таку спеціоперацію нині у світі можуть буквально 3 – 4 країни. Мова про ті країни, які мають атомні підводні човни.

"Зрозуміло, що Україна – за всього бажання, щоб у нас були настільки підготовлені кадри в такій вузькій сфері – у нас ніколи такого не було. А от те, що це могли провернути росіяни як операцію під чужим прапором – може відповідати дійсності", – вважає політолог.

Ігор Рейтерович про підрив на "Північних потоках": дивіться відео

 

Дуже цікавим моментом співрозмовник відзначає те, що росіяни досі не надали жодних фактів про те, яким чином провели так звану диверсію. Зокрема, про те, в який спосіб підірвали ці потоки – ззовні чи зсередини.

Якщо зсередини – зрозуміло, хто це зробив. Якщо ззовні, все одно все це вказує на Росію, адже на той момент, коли все це відбувалося, вже було зрозуміло, чим воно закінчиться,
– каже фахівець.

Також дуже цікавим є той факт, що версія про "український слід" з'явилася наступного ж дня після того, як "Газпром" офіційно заявив, що він поченає процедуру консервації та зняття частини обладнання з газогонів.

Вибухи на "Північних потоках"

  • Наприкінці вересня 2022 на газогонах "Північний потік-1" і "Північний потік-2", які сполучають Росію з Німеччиною через Балтійське море, сталися невідомі вибухи. Після цього газопроводи, які й так стояли без діла, стали непридатними для використання.
  • Росія тоді почала звинувачувати в "диверсії" всіх довкола. Мовилося як про Україну, так і про ненависних "англосаксів" – Велику Британію та США.
  • Нещодавно в ЗМІ з'явилася інформація про буцімто "український слід". Журналісти стверджують, що неназваний "інвестор" з України замовив таку операцію, аби помститися Росії. Для операції він найняв спеціально навчених водолазів. Видання відкидає причетність українського уряду чи армії до цього.