Вибух міномета "Молот": стало відомо, що міни були старі, а замкомбата – п’яним
Постраждалими внаслідок вибуху 120-міліметрового міномету "Молот" у зоні проведення Операції Об'єднаних сил на Донбасі виявились двоє військовослужбовців з 72-ої механізованої бригади Володимир Тимошенко і Володимир Розпутний. Інцидент стався на Світлодарській дузі.
Про це у Facebook написав головний редактор ресурсу "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов з посиланням на текст розслідування Військової служби правопорядку.
24 канал повідомляв, що в результаті вибуху міномету "Молот" поранень зазнали 3 українських військовослужбовців. Згодом стало відомо, що постраждали 2 бійців.
Цю інформацію підтвердили у штабі ООС, зазначивши, ймовірно, причина розриву міни полягає в невірній підготовці боєприпасу до стрільби, в тому числі, недотримання правил її зберігання.
Читайте також: Вибух "Молота": що не так із цим мінометом та чому це важливо
Розслідування ВСП показало, що жодних зауважень по міномету у бійців не було, всі належні регламентні роботи виконувалися, за словами бійців, всі деталі міномета були справні, всі заходи безпеки при стрільбі дотримувалися, тому обійшлося без жертв,
– зазначив Бутусов.
Він також наголосив, що з міномета "Молот" військові стріляли мінами 1973 року випуску (мінам уже 45 років). При тому, що термін зберігання таких мін повинен становити 25 років.
За словами Бутусова, характер вибуху "Молота" був іншим у порівнянні з вибухом такого ж міномета на полігоні 128-ї бригади на Рівненщині. Там міномет розлетівся на друзки, "що і зробило основну версію подвійного заряджання, а тут, судячи з рапорту, великі деталі міномета вціліли".
У матеріалі на сайті "Цензор.НЕТ" з посиланням на дані розслідування ВСП зазначається, що однією з причин вибуху міномета "Молот" могло бути те, що заступник командира з озброєння 4 МПБ військової частини А2167 майор Сілієнко перебував у стані алкогольного сп'яніння. При цьому зазначається, що використовуваний під час виконання бойового завдання з ведення адекватного відповідного вогню міномет М120-15 "Молот" був справним.
Читайте також: Вибух "Молота": версія бійців і командирів підрозділу, де стався інцидент
Серед можливих причин вибуху "Молота" також розглядаються:
- - низький професійний рівень мінометного розрахунку;
- - використання несправних боєприпасів (рік виготовлення 1973);
- - порушення правил зберігання і підготовки боєприпасів до використання;
- - порушення правил експлуатації і обслуговування міномета;
- - конструктивні недоліки виробу.