Від нас засекретили висновки експертів, – адвокат Антоненка про справу Шеремета
Невідомо, чим підірвали автомобіль, у якому їхав журналіст Павло Шеремет. Не встановили навіть, якою вибуховою речовиною це зробили.
Про це в ефірі 24 каналу розповів адвокат Андрія Антоненка Дмитро Круговий. Він критикує висновки вибухотехнічної експертизи.
До теми Справа Шеремета: прокурор оприлюднив висновки вибухотехнічної експертизи, захист має сумніви
"Від нас засекретили висновки експертів, які приїжджали зі Сполучених Штатів Америки. Це працівники Федерального бюро розслідувань. Чомусь ці матеріали не відкрили стороні захисту, не представили до суду", – розповів захисник.
Він зазначив, що єдині сліди вибухової речовини – гексогену, знайшли на коробці від детонатора, який був встановлений у вибуховому пристрої.
Що встановили експерти
Круговий розповів, що на судовому засіданні 21 вересня заявили, що в підриві залучили міну МОН-50. Він зазначив, що це продовження маніпулятивних заяв і ліній, які вибудували ще починаючи з сумнозвісного брифінгу у 2019 році, коли в Антоненка знайшли корпус від міни МОН-50, який він не ховав.
Його відкрито демонстрували у фотоматеріалах, які Андрій використовував у своїй роботі. Його можна знайти на фотографіях, які розміщені на сторінках у фейсбуці. Зачепившись за цей корпус, почали презентувати легенду, що використані частини цієї міни,
– сказав адвокат.
За його словами, насправді експерти зробили припущення, знайшовши втулки, в які вкручували детонатори й порівняли їх з втулками на міні МОН-50. Сказали, що це є можливо такі самі елементи.
Однак, як наголосив Круговий, коли підірвали міну під час експерименту з автомобілем, то його рештки збирали по околицях.
"Тому якби автомобіль підірвали на МОН-50, то він би розлетівся на весь квартал. Найбільш схожий вибух був від безоболонкового вибухового пристрою. Експерти порахували, що там 478 грамів, але й тут все побудоване на припущеннях", – додав захисник.
Дмитро Круговий про докази у справі Шеремета: дивіться відео
Справа Шеремета: коротко
- Павло Шеремет – білоруський журналіст, який загинув у центрі Києва 20 липня 2016 року. Автомобіль, у якому він їхав, підірвали.
- Тодішня Генпрокуратура висунула підозри музиканту та ветерану Андрію Антоненку, кардіохірургу Юлії Кузьменко та військовій волонтерці Яні Дугарь. Ці арешти викликали резонанс у суспільстві. Вони не визнають провини.
- У МВС не надали вагомих доказів у цій справі.