Від Путіна відвернуться через знищення їжі, — Bloomberg

8 серпня 2015, 12:59
Читать новость на русском

Російський президент Володимир Путін взявся за новий етап пропагандистської війни із Заходом: публічне знищення іноземного продовольства. Але цього разу його виборці від цих дій не в захваті.

Про це пише Леонід Бершидский у своїй статті в Bloomberg.

Автор нагадав, що у список санкційних товарів потрапили фрукти та овочі, а також більшість видів м'яса, риби і молочних продуктів. Частину з цього Росії вдалося замінити імпортом з інших частин світу.

"Це породжує попит на справжні продукти — і вони просочуються в Росію. Іноді їх везуть обхідними шляхами або їх переупаковують в сусідній Білорусії — нібито як зроблені там. Я сам бачив на магазинних полицях білоруську сьомгу — цю рибу країна не виробляє, бо не має виходу до моря. Проте багато що просто ввозиться контрабандою — російські митники зовсім не славляться непідкупністю", — пише Бершидский.

Читайте також: Розправа з фруктами: як Росія знищує санкційні продукти

За його словами, російській православній церкві знищення їжі теж не подобається.

"По суті це ідея божевільна, дурна і підла", — заявив московський парафіяльний священик Олексій Уминський.

Однак путінський уряд — це танк без задньої передачі. Державне телебачення активно висвітлює виконання президентського указу. Новинна програма "Вести" вибрала для репортажу про знищення "десятків тонн" європейської свинини заголовок "Очисний вогонь", а для репортажу про те, як у Білгородській області тиснуть тракторними гусеницями сім тонн сиру, — заголовок "Фондю по-білгородський",
— йдеться у статті.

Росіянам по державному телебаченню показують багато дивного, однак публічну страту сиру їм показували вперше, додав Бершидский.

"Сенс того, що відбувається, мабуть, полягає в тому, щоб налякати імпортерів," — розмірковує автор.

"На мій погляд, ця кампанія буде не тільки вкрай гротескною, але й настільки ж неефективною. Печі, встановлені на митницях, і роздавлені "Гауді" навряд чи зменшать готовність митників вчасно відвернутися убік за щедру винагороду. Незрозуміло, про що думає Путін. Яким би високим не був його рейтинг, він не може дозволити собі виглядати безглуздо на тлі все більш важкої ситуації в економіці. Це табу — не менше сильне, ніж заборона викидати їжу", — зазначив Бершидский.