Відкрите вторгнення Росії: експерт розповів, як завадити планам Путіна в Україні

30 серпня 2017, 07:01
Читать новость на русском

Наразі в Україні Кремль застосовує відшліфовану тактику: першочергово він намагається запевнити Захід, що військовий конфлікт на Донбасі "заморожений", продовжуючи постійні, але не інтенсивні обстріли у зоні збройного конфлікту, які сприяють отруєнню атмосфери в українському суспільстві, особливо у проросійських областях на сході країни.

Це свідчить про те, що Володимир Путін робить ставку на військові дії низької інтенсивності, пише у статті для Focus науковий співробітник київського Інституту євроатлантичної інтеграції Андреас Умланд.

Читайте також: Потужний сигнал підтримки, – Daily Signal про візит Меттіса в Україну

Експерт припускає, що метою цієї стратегії є спричинення тривалої економічної, соціальної і психологічної депресії у тимчасово окупованих територіях України із подальшим їх приєднанням до Росії.

Проте найгіршим сценарієм, на думку російського військового експерта Павла Фельгенгауера, може стати не завуальоване, а відкрите російське вторгнення вглиб України, на що вказують озброєння армії РФ, рух військ та інфраструктурні проекти поблизу українського кордону.

На тлі цих ризиків Брюссель, Берлін, Париж, Варшава, Лондон та інші проукраїнські сили повинні діяти більш чітко і рішуче, використовуючи економічні санкції,
закликає автор статті.

Одним із контрзаходів може стати введення Брюсселем ембарго на імпорт російської нафти, що транспортується в ЄС по трубопроводах, радить Умланд. Що стосується військової допомоги, США могли б надати підтримку Україні та Грузії, наділивши їх так званим статусом "основного союзника США поза НАТО" (Major Non-NATO Ally), продовжує експерт. Проте найкращим способом захисту країн Східної Європи є "підвищення безпеки України за допомогою більш активної політичної, військової та економічної підтримки Києва".

Читайте також: Волкер оцінив шанси отримання Україною летальної зброї: Все дуже серйозно

"Ці та інші кроки сприятимуть не тільки посиленню безпеки в Україні, а й позитивно позначаться на економічному розвитку держави. Підтримка міжнародного співтовариства збільшить вплив Заходу у країні і зробить її привабливішою для міжнародних інвесторів", робить підсумок автор публікації.