Чи можна відмовитись від повістки: випадки, коли не передбачено юридичної відповідальності

14 вересня 2024, 09:43
Читать новость на русском

Під час війни військовозобов'язаними в Україні вважаються чоловіки віком 18 – 60 років. Чи може чоловік призовного віку відмовитись від повістки, розповіли юристи.

Зокрема, юристи адвокатського об'єднання "Бачинський та партнери" зазначили, що передусім повістка означає виклик військовозобов'язаного до військкомату з метою виконання правил військового обліку.

Дивіться також Виїзд за кордон у 17 років: юристи відповіли, який документ обов'язково потрібно отримати

Найчастіше повістку вручають:

  • з метою постановки на військовий облік,
  • оновлення облікових даних,
  • проходження військово-лікарської комісії (ВЛК)
  • визначення рівня придатності до військової служби.

У випадку відсутності військово-облікових документів взагалі, застарілих даних у них, неактуальної ВЛК є підставою для вручення військовозобов’язаному повістки на оновлення військово-облікових даних,
– зазначили юристи. 

Коли ви можете відмовитись від повістки

Якщо чоловік нещодавно оновив облікові дані, про що маєте відповідну відмітку та має штрих код для перевірки цієї інформації в єдиному реєстрі військовозобов'язаних "Оберіг" про наявність відстрочки від мобілізації, то підстав для вручення повістки – немає.

"Слід пояснити представникам ТЦК та СП, що з моменту останнього візиту до ТЦК та СП облікові дані у вас не змінилися та наразі є чинна відстрочка", – додали юристи.

Зауважте. Без будь-яких юридичних наслідків відмовитись від повістки можуть особи, які були виключені з військового обліку. Юристи зазначили, що такі чоловіки з моменту виключення з обліку не мають жодного юридичного та правового зв'язку з ТЦК.

Також відмовитися від повістки можна за умов:

  • якщо в документі вказані неправильні дані одержувача (повістка може бути адресована комусь іншому);
  • повістку вручає не уповноважена особа;
  • на повістці немає печатки ТЦК/підпису його керівника.