Ставлюся до них скептично, – Катков про постачання росії іранських безпілотників
Іран все-таки передав росії партію безпілотників для використання у війні проти України. Однак ефективність цієї техніки є сумнівною.
Річ у тім, що Іран – ізольований від західних технологій. Там неможливо виготовляти щось справді якісне. Про це 24 каналу сказав головний редактор Defense Express Олег Катков.
Варте уваги Сучасний Іран – це майбутнє росії, якщо вона не перегляне політику, – Шейтельман пояснив чому
Я вкрай скептично відношусь до іранських дронів. З 1979 року Іран перебуває під санкціями. З моменту відмови від ядерної угоди у середині 10-х туди заборонене постачання будь-чого, з чого можна зробити якесь озброєння,
– пояснив Катков.
Безпілотний авіаційний літальний комплекс: з чого він складається
Коли ми бачимо будь-який безпілотник, додав він, нам демонструють планер. Але це найменша частина безпілотного літального апарату.
"Головне в ньому – це засоби зв'язку, засоби отримання зображення, тепловізійні станції, засоби навігації. Складається він не лише з планера, а ще й зі станції управління та навантаження самого БПЛА", – наголосив Катков.
Можливості іранських дронів – під великим питанням
"Коли вони демонстрували свої баражуючі боєприпаси, то не змогли навіть синхронізувати підставний вибух мішені з ураженням самого боєприпасу", – пригадав головний редактор видання.
Фіксувалися й такі випадки, коли Іран "фотошопив" оптичні станції під свої дрони. "Був скандал, тому що вони взяли фото якоїсь європейської станції та прифотошопили до свого дрона", – сказав Катков.
Чи стануть вони геймченджером? Є підстави вважати, що ні,
– переконаний він.
Деякі країни, наголосив Катков, є визнаними лідерами у сфері безпілотної авіації. Наприклад, це – Ізраїль. Свого часу країна продала росії ліцензію на Searcher MkII. Він виготовляється росіянами під назвою "Форпост".
"Форпост" регулярно збивають наші ЗСУ, коли з'являється така можливість,
– відзначив Катков.
Порівнювати іранські та ізраїльські дрони – не має сенсу. "Я б поставив, звісно, на ізраїльські", – сказав він.
Інше питання полягає у кількості
Наскільки багато дронів міг виготовити Іран, перебуваючи під санкціями – питання доволі однозначне. "Це будуть одиничні зразки", – переконаний Катков.
Що отримав Іран за дрони
Те, що Іран отримав за ці дрони, може стати великою загрозою для світу. Так, Іран цікавлять ядерні та ракетні технології. "На мій погляд, Ізраїль має більше напружитися, аніж ми щодо новини про отримання росіянами іранських дронів", – підсумував головний редактор Defense Express Олег Катков.
Іран та російсько-українська війна: останні новини
- Іран – надійний партнер росії у військовій сфері. Ба більше, Тегерану вигідна війна росії проти України.
- Верховний лідер Ірану Алі Хаменеї підтримав повномасштабне вторгнення росії в Україну. Він заявив: якщо путін не розпочав би війну, то "бридка сторона" розпочала б її першою.
- Держава-агресорка офіційно закупила в Ірану ударні безпілотники. Мовиться про БПЛА серії: Mohajer-6, Shahed-129 та Shahed-191.
- Очільник іранського МЗС заявив, що президент Франції Емануель Макрон попросив Іран стати посередником у війні, яку росія почала проти України. Повідомляється, що іранська сторона висловила згоду.
- Міністр закордонних справ Ірану Хусейн Амір Абдоллахіан збирається відвідати росію. Ймовірно, хоче домовлятися про припинення війни в Україні.
Чи варто перейматися щодо іранських дронів: дивіться відео