Представники адміністрації Джо Байдена повідомили журналістам, що росіяни забрали частину дронів з іранського аеродрому на початку серпня й вже доставили їх до росії.

До теми Іран постачатиме росії запчастини до автомобілів: що передбачає нова угода

Які безпілотники купила росія в Ірану

Джерела в адміністрації Джо Байдена заявили, що росія офіційно закупила в Ірану БпЛА серії:

  • Mohajer-6,
  • Shahed-129
  • та Shahed-191.

І, скоріше за все, країна-агресорка придбала їх, щоб використовувати у війні проти України. російські оператори розпочали тренування з безпілотниками в Ірані наприкінці минулого місяця. Наразі ці тренування все ще тривають.

Що відомо про ці іранські БпЛА

Ці типи БпЛА можуть нести високоточні боєприпаси та виконувати розвідувальні місії. У США вважають, що росія планує імпортувати сотні таких дронів для використання в атаках класу "повітря-поверхня", радіоелектронної боротьби та для цілевказівок.

Представники американської розвідки також заявили, що при випробуваннях багато безпілотників, які росія закупила в Ірані, вже зазнали численних відмов. Тож незрозуміло, наскільки ці БпЛА змінять правила гри для росіян у війні проти України.

Вас може зацікавити Наскільки складно збивати безпілотники, які росіяни отримають від Ірану та чим вони небезпечні

  • У липні адміністрація Байдена почала попереджати, що росія збирається придбати в Ірані безпілотники. Супутникові знімки, зроблені того ж місяця, показали, що російська делегація принаймні двічі відвідувала аеродром у центральному Ірані, щоб оглянути БпЛА.
  • Нещодавно ЗМІ повідомили, що росія вже почала використовувати ці безпілотники у війні з Україною.

До теми – росія вже використовує безпілотники з Ірану: дивіться відео