Лідер ісламської революції в Ірані Сеєд Алі Хосейні Хаменеї заявив, що Іран не підтримує загибелі невинних людей, проте в путіна начебто не було іншого вибору.

До теми Без столу, але знову на кількаметровій відстані: путін зустрівся з лідером Ірану

Лідер Ірану повторює риторику Путіна

Під час зустрічі з путіним Сеєд Алі Хосейні Хаменеї заявив, що якби той не почав війну, її нібито все одно почала б "бридка сторона".

Війна за фактом жорстка річ та Ісламська республіка Іран не рада загибелі безневинних людей. Однак у вашому випадку, якби ви не придумали ініціативу, бридка сторона зі своєю ініціативою почала б війну,
– сказав він путіну.

Хаменеї також заявив, що Захід не хоче, щоб росія була сильною та назвав НАТО небезпечною організацією.

Якщо дорога буде відкрита НАТО, вона не побачить жодних перешкод перед собою, і якби ви не протистояли їй в Україні, то вона сама почала б війну під приводом Криму,
– заявив лідер Ірану під час зустрічі з диктатором.

Раніше в Ірані казали, що не підтримують жодну сторону

Раніше міністр закордонних справ Ірану казав, що не підтримує жодну сторону "конфлікту". Хоч насправді зв'язок росії з Іраном був очевидним для всіх, оскільки країна передавала країні-агресорці своє озброєння.

Чому путін приїжджав в Іран

  • Санкції та дипломатична ізоляція далися в знаки, тож путін прибув і Іран для того, щоб домовитись про закупівлю іранських безпілотників.
  • Влада Ірану заявила, що не продаватиме безпілотники росії, але радник Джо Байдена з питань нацбезпеки Джейк Салліван заявив, що у США є дані про те, що Тегеран таки готується продати кілька сотень БпЛА.
  • Керівництво росії з усіх сил намагається показати своїм громадянам, що їх не ізолювали від світу. Аби створити видимість присутності на міжнародній арені, російські пропагандистські ЗМІ анонсували на осінь закордонні візити путіна. Вони усіляко підкреслюють активізацію контактів, однак – з країнами Азії.
  • При цьому російських політиків приймають лише в країнах-ізгоях, зокрема тому ж Ірані. Ба більше, кремль про ці зустрічі ще й сам просить.

До теми – чому путін полетів в Іран і що там робив Ердоган: дивіться відео