Китаю потрібна імітація дружби з Росією: як далеко готовий зайти Пекін
Візит міністра оборони Китаю до Росії викликала побоювання у світі через можливе посилення військової співпраці країн. Проте Пекін дуже обережно ставиться до будь-яких поставок зброї Москві.
Постачання озброєння Росії може дуже негативно вплинути на економіку Китаю. Про це 24 Каналу розповів військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко.
Читайте також Бий, ґвалтуй, викрадай: як у тенісі продали свої принципи заради китайських грошей
"Імітація дружби", але не більше
Новий міністр оборони Китаю Лі Шанфу відвідає Росію 16 квітня на запрошення Сєргєя Шойгу. Проте, малоймовірно, це означатиме, що Пекін готовий посилювати військову співпрацю з Москвою.
Китай не буде виходити за межі дозволеного. Для Китаю зараз дуже важливо демонструвати те, що він дружній до Росії, бо Пекін зараз виконує план по "васалізації" Росії,
– наголосив Олександр Коваленко.
Тому імітація "дружби" потрібна для Китаю. Але сумнівно, що мовитиметься про прийняття важливих рішень, на кшталт постачання зброї та боєприпасів. Такий крок є занадто ризикованим для Китаю.
"Якщо вони на це підуть, у Китаю будуть величезні не лише економічні, але й геополітичні проблеми. А це призведе до дуже швидкого та болючого руйнування їхньої економіки, – зазначив військово-політичний оглядач.
Олександр Коваленко про візит міністра оборони Китаю до Росії: дивитись відео
Китай допомагатиме Росії
На думку Коваленка, лідер Китаю Сі Цзіньпін має велику кількість комплексів, як і Владімір Путін. Хоч і діє він розсудливіше. Отже, не можна виключати допомогу Пекіна Москві, але вона буде такою, наскільки це може дозволити ситуація.
Наприклад (можуть постачати – 24 Канал), електронні компоненти, мікросхеми та мікрочипи, дрони та БПЛА, але комерційного призначення. Такий варіант є,
– підкреслив військово-політичний оглядач.
Проте дуже малою є ймовірність, що Китай постачатиме Росії якісь види летального озброєння. Це може мати набагато більше негативних, аніж позитивних для Пекіну наслідків.
Допомога Китаю Росії: що відомо
- В Офісі Президента України повідомили, що зараз знаходять усе більше китайських запчастин у техніці, яку використовує Росія на полі бою. Водночас представник МЗС Китаю наголосив, що у питанні постачання товарів військового призначення до Росії, Китай завжди "займав розумну та відповідальну позицію".
- У "злитих" документах Пентагону була інформація про те, що Китай погодився надати Москві летальну зброю. Але міністр закордонних справ Китаю спростував це, заявивши, що Пекін не постачатиме зброю ані Росії, ані Україні.
- Аналітики з Інституту вивчення війни зазначили, що ця заява китайського МЗС має на меті "риторично применшити їхню підтримку Росії".