Відомий історик розповів про недолік влади, через який Україна втратила Крим

17 травня 2016, 22:41
Читать новость на русском

До окупації Криму саме наявність кримських татар стояла на заваді перетворення цього регіону в радянський, вважає голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.

Про це він сказав у прямому ефірі 24 Каналу в програмі "Лівий берег з Сонею Кошкіною".

"Саме наявність кримських татар на півострові заважала Росії перетворити Крим повністю в якийсь такий заповідник. На Донбасі це фактично вдалося. Донбас був таким результатом соціально-політичного експерименту, який проводили у радянські часи, де створювався цей "гомосовєтікус". Значною мірою — там вдалося досягнути цього результату", — каже В'ятрович.

Він зазначив, що кримські татари, зважаючи на те, що були народом депортованим та репресованим, завжди були народом опозиційно налаштованим до радянської влади. В'ятрович додав, що саме це їх згуртовувало, адже вони завжди вважали владу СРСР чужою і це спонукало їх до активності в радянські часи.

"Потім вже, коли вони отримали можливість говорити відверто, вони активізували свій рух повернення в Крим, почали між собою об’єднуватися", — пояснює історик.

І через це, мені здається, що з недоліків української влади є те, що за 25 років незалежності для того, щоб втримати Крим, вони не дійшли до дуже простого висновку – втримати півострів у складі України можна було тільки співпрацюючи з кримським татарами. Саме кримські татари були головними союзниками українців у Криму,
— наголосив він.