Яка відповідальність за ухилення від призову

26 лютого 2024, 08:57
Читать новость на русском

За ухилення від мобілізації може бути адміністративна чи кримінальна відповідальність. І саме від дій чи бездіяльності військовозобов'язаного залежить спосіб покарання.

Юристи пояснили чітку різницю і уточнили, яка відповідальність чекає за ухилення від призову.

Дивіться також Від повістки – до "полігону": як відбувається процес мобілізації в Україні покроково

"Ризики істотно підвищуються, якщо громадянин отримав повістку і на вимогу з'явитися у ТЦКСП або військову частину для подальшої служби не з'явився", – повідомили в Асоціації правників.

Важливо. За ухилення від призову на військову службу під час мобілізації передбачено кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі на термін від 3 до 5 років.

Юристи також зазначили, що у випадку, якщо неявки мають постійний характер, дії громадянина будуть розцінені як ухиляння від служби в армії. Тоді військкомат направляє до прокуратури відповідний лист, на підставі якого починають проводитися слідчі дії.

До теми "Справедлива мобілізація": у профільному комітеті пояснили, що вона передбачає

Мобілізація в Україні: актуально

  • Верховна Рада продовжує працювати над законопроєктом про мобілізацію.
  • Згідно з попереднім текстом ініціативи реєстрація електронного кабінету військовозобов'язаного громадянина, призовника, а також резервіста буде прямим обов'язком кожного.
  • Окрім того, у законопроєкті мовиться, що ухилянтів від мобілізації можуть карати через судові рішення.
  • Якщо військовозобов'язаний або резервіст не з'явиться у визначений термін, його можуть затримати та доставити військкомату. Термін – упродовж 15 днів.
  • Якщо ж затримати не вдалося, у судовому порядку пропонують вводити інші примуси, зокрема, накласти арешт на кошти та інші цінності, що знаходяться на рахунках та на зберіганні у банках та інших фінустановах.