Тихоокеанський флот Росії залишився без командувача: Жданов припустив причини відставки
Росія розпочала навчання Тихоокеанського флоту, яке відбулось у формі раптової перевірки його боєготовності. За даними російського міноборони, увесь було флот піднято за тривогою та виведено в море.
Росія має найбільший і найстаріший флот, який вона отримала в спадок від Радянського Союзу. Про це на своєму ютуб-каналі розповів військовий експерт Олег Жданов, повідомляє 24 Канал. Він зауважив, що за останні 30 років флот поповнився кількома атомними підводними човнами.
Важливо Чому звільнили командувача Авакянца та як Кремль цурається бойовиків з ТОТ: аналіз ISW
Під час навчання, ймовірно, флагман Тихоокеанського флоту – важкий атомний ракетний крейсер "Адмірал Лазарєв" – перебував на консервації, на ньому, скоріш за все, не було екіпажу. А роль флагмана виконував ракетний крейсер "Варяг".
Невідомо, чи знімали з консервації під час навчань "Адмірала Лазарєва". Ймовірно, що ні. Адже для цього потрібен екіпаж, а це не справа декількох годин,
– припустив військовий експерт.
Олег Жданов про відставку командувача Тихоокеанського флоту Росії: дивіться відео
Гарна ознака
Жданов звернув увагу на те, що головною інтригою цих навчань стала відставка командувача Тихоокеанського флоту адмірала Сєргєй Авакянца.
Зараз він очолює "штаб, який курує центри військово-спортивної підготовки та патріотичного виховання". Отак "підвищили" адмірала,
– зазначив співрозмовник.
Олег Жданов вважає це гарною ознакою, яка свідчить про те, що вочевидь у Тихоокеанському флоті Росії не все так добре.
"А також, можливо, не всі кораблі змогли вийти на навчання, а ті, що вийшли не впорались з виконанням навчально-бойових завдань, що були перед ними поставлені", – наголосив він.
Зверніть увагу! До складу Тихоокеанського флоту Росії входить 155-та окрема гвардійська бригада морської піхоти. Відома вона зокрема тим, що зазнала нищівних втрат у листопаді 2022 року у боях за Павлівку в Донецькій області та у лютому 2023 року через провальну спробу наступу на Вугледар.Раптова перевірка боєготовності Тихоокеанського флоту Росії
- 14 квітня раптово розпочалися навчання Тихоокеанського флоту. Усі кораблі були приведені в повну бойову готовність. У рамках навчання флот планував здійснювати ракетні пуски, спрямовані на ураження морських ударних угруповань і наземних об’єктів гіпотетичного противника.
- Пізніше глава міноброни Сєргєй Шойгу звітував Владіміру Путіну, що до раптової перевірки Тихоокеанського флоту було залучено 25 тисяч військовослужбовців, 167 бойових кораблів та суден забезпечення, зокрема 12 підводних човнів, а також 89 літаків та вертольотів.
- Шойгу, зокрема, заявив про "повну боєздатність Тихоокеанського флоту" та його "готовність до застосування стратегічних підводних човнів".
- А вже 20 квітня було звільнено командувача Тихоокеанського флоту Сергія Авакянца. 65-річний адмірал обіймав цю посаду з 2012 року.