Використовують частини, які абстрактно можна купити на Aliexpress, – Катков про російські ракети

5 вересня 2022, 13:55
Читать новость на русском

На росіян все більше починають тиснути санкції, особливо – на збройний сегмент. Волонтерська спільнота, яка аналізує ворожу зброю на предмет західних деталей припустила, що окупанти виготовляють ракети із побутових мікросхем.

Про це 24 каналу розповів головний редактор Defense Express Олег Катков. Він також зазначив, що росіяни у своїх ракетах типу Х-101 та у "Калібрах" – використовують уніфіковані плати.

Читайте також Чим і з чого росіяни б'ють по Україні, й чи справді запаси їхніх ракет безмежні

"Але вони це робили із 2014 року, вже бувши під санкціями. Проте варто зазначити, що це не ті компоненти, які призначені для військової техніки", – каже Катков.

Водночас росіяни активно використовували компоненти побутового характеру – ті, які абстрактно можна придбати на Aliexpress. Тож окупанти сконструювали такі системи наведення з побутових матеріалів,
– зазначає фахівець.

За словами Олега Каткова, також слід додати, що для виробництва, росіяни використовують незначну частину постачальників та виробників. "Це позитив, адже можна ввести санкції на цих виробників", – додає експерт.

Але водночас є і негатив, каже Катков, адже якщо вони із 2014 року виготовляють зброю із побутових мікросхем, то вони можуть звернутись і до інших постачальників.

Як і з яких деталей росіяни виготовляють зброю: дивіться відео

Що у ворога зі зброєю

Федір Веніславський наголосив, що не був би оптимістом у питаннях, пов'язаних з дефіцитом боєприпасів у ворога. Він зауважив, що російські військові дійсно витратили велику кількість своїх "хвалених" високоточних ракет. Причому на деяких позиціях залишилося менш як 30%.

Така кількість – недоторканний запас для будь-якої армії світу. Його приберігають, щоб убезпечити себе від потенційних загроз.

Але слід також розуміти, що в росії залишилося ще дуже багато боєприпасів радянського зразка. Веніславський, посилаючись на ГУР та інші розвідувальні відомства, зауважив, що їх везуть з Далекого Сходу, Уралу, Приморського краю.