Ракети мають властивість закінчуватися

Насправді можливість стрільби із С-300 по наземним чи надводним цілям закладали ще конструктори цього ЗРК за часів СРСР. І навіть цілі закладали конкретні – надводні кораблі, піхота на марші або морська піхота під час виходу із десантних кораблів.

Варто прочитати Наступ чи підготовка: що відбувається на півдні України і чому не варто сліпо вірити експертам

"Подарунки" смерті від росіян

Особливість дії зенітних ракет до С-300 (як і до іншого типу ЗРК) – вони не підривають ціль напряму, вони на неї "вистрілюють" хмару із декількох тисяч дрібних уламків. При цьому швидкість польоту ракети може перевищувати 4000 кілометрів за годину. Саме тому тут і виникають асоціативні паралелі із тактикою палестинських терористів.

Ті добрі люди, які розповідають, що в росіян радянських ракет до С-300 – просто безмежно, вони просто не потрудились з'ясувати тип зенітних ракет, які відстрілюються із цього ЗРК. Бо на цьому моменті випливають цікаві нюанси.

Радимо Мініатюра "пушкініст під Херсоном", або Чим закінчується бажання окупантів заробити на війні

Перший тип ракет до С-300, який росіяни використовували для обстрілів наземних цілей, – це 5В55 із радіокомандним наведенням. У випадку стрільби по наземних цілях дальність пуску складає максимум 30 – 35 кілометрів, чого достатньо лише для обстрілів Харкова зі сторони бєлгорода, або ж раніше вистачало для ударів по Миколаєву з Нової Каховки (бо після того, як в ЗСУ з'явилась ракета AGM-88 HARM, росіяни почали обережніше застосовувати свої комплекси ППО).

Інший тип ракет – 48Н6, який у випадку стрільби по наземних цілях по балістичній траєкторії може пролетіти аж 100 – 110 кілометрів. Але в такому випадку точність стрільби тримається на рівні "куди Бог пошле". Дальності у максимум 110 кілометрів вистачає росіянам лише, щоб "діставати" цілі у Вишгородському районі Київщини, до столиці такі ракети долетіти не зможуть чисто фізично.

Дефіцит ламає плани вбивць

І найголовніший нюанс – зенітна ракета 48Н6 взагалі-то для орків дефіцитна, бо саме цей тип ракети виступає основним для ЗРК С-400.

Схоже, саме з цієї причини анонсований на 24 серпня "масовий запуск ракет С-300 із білоруської зябровки" так і не відбувся.

А ці самі зенітні ракети насправді "поїхали" як "оплата" режиму лукашенка його "послуг" з передачі армії рф боєприпасів, артсистем та бронетехніки білоруської армії з баз зберігання.

Актуальне – російські окупанти знову вдарили ракетами по центру Харкова: дивіться відео