ЗМІ з'ясували, як змінювалися вимоги окупантів щодо мирного договору за час війни
У перші місяці повномасштабної війни Росія та Україна провели декілька раундів переговорів. Спочатку російські окупанти наполягали на фактичній капітуляції України, однак згодом їх вимоги поступово змінились.
Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на матеріал "Радіо Свобода". Зазначається, що переговори почалися 28 лютого 2022 року, коли російські війська захопили частину території на Півдні, Сході та Півночі України та просунулися впритул до Києва.
Читайте також Путін навряд чи сяде за стіл переговорів, незалежно від результату виборів в США, – CNN
Як відбувалися переговори на початку війни
У перші дні повномасштабного вторгнення Росія пропонувала Україні лише так званий "режим припинення вогню" та про жодне виведення військ окупантів з території України не йшлося.
Однак, за словами журналістів, документи з наступних етапів переговорів показують, що сторони все ж зблизилися з деяких питань у ході переговорів.
Наприклад, статус Криму залишили б для майбутніх переговорів, а російські вимоги щодо змін у законодавстві щодо мов та гострих історичних суперечок відійшли б на задній план. Важливо те, що сторони обговорювали гарантії безпеки для України, які включали б західні країни, хоча те, як вони працюватимуть, було головним яблуком розбрату,
– йдеться у матеріалі.
Одним з питань, щодо якого виникали розбіжності, була чисельність української армії. Україна наполягала на 250 тисячах військовослужбовців, а Росія пропонувала обмежитися всього 85 тисячами.
Частина умов, які виникали під час переговорів, була свідомо нездійсненна. Зокрема, російська сторона вимагала, щоб українські війська склали зброю та повернулися до казарм. У відповідь на це Україна також висунула симетричну вимогу: війська окупантів мають скласти зброю та повернутися до пунктів постійної дислокації.
Очевидно, сторони так і не дійшли єдиної думки про відведення військ. Водночас старший науковий співробітник програми Росії та Євразії Фонду Карнегі за міжнародний мир Ерік Чіарамелла вважає, що насправді принципово мало що змінилося в ході переговорів.
Версії, які обговорювалися кількома тижнями пізніше в Стамбулі та на віртуальних засіданнях, усе ще ґрунтувалися на глибоко помилковій російській логіці, яка пронизувала початковий текст,
– пояснив Чіарамелла.
За його словами, якби договір був підписаний, його остаточний вигляд у квітні 2022 року був би лише "м'якшим варіантом капітуляції України".