Винахід британських науковців дозволить отримувати енергію з морських хвиль
Незвичний пристрій під назвою Searaser немає жодних електричних систем і за принципом роботи нагадує водяний насос.
“Так, по суті це механічний насос з поплавком всередині. Коли він піднімається вверх, то всмоктує воду. Коли опускається - виштовхує її, імітуючи рух хвиль”, - каже винахідник Елвін Сміт.
Невеликий жовтий буйок в озері - це лише прототип, який працює від акумулятора. Справжній Searaser розрахований на роботу в морі і буде в 13 разів більшим.
“У морі рух поплавка забезпечать самі хвилі, тому там все буде простіше. Вода, яку виштовхує насос, надходить по шлангу до спеціального басейну. Звідти вона повертається назад в море і заодно обертає турбіну”, - каже винахідник Елвін Сміт.
За таким же принципом працюють звичайні гідроелектростанції, однак їм потрібна дамби. Натомість комплексу Searaser, який вже охрестили мініатюрною гідроакумулюючою електричною станцією, не потрібні такі масивні споруди. А головне - рекордно низька вартість енергії. Приміром, кіловат-година з теплової та атомної електростанції коштує 15 центів, з офшорних вітрових - 10 центів. Searaser дозволяє отримувати енергію всього за 3 центи. Новою технологією зацікавилась влада Британії. За попередніми підрахунками, один такий комплекс зможе виробляти 27 ГВт електроенергії.
“Це еквівалент восьми атомних електростанцій. Величезний потенціал, який до сьогодні ніхто не використовував. Що важливо, це джерело енергії абсолютно невичерпне”, - каже міністр з питань енергетики та зміни клімату Грег Баркер.
Зараз головне завдання організаторів проекту - налагодити масовий випуск буйків. Кажуть, завдяки сприянню влади, перша станція Searaser може запрацювати вже цьогоріч.