Вінниця: солдати-строковики разом з усіма вірянами несуть святити паску
Муштра - муштрою, а Великдень - святе. У Вінниці солдати-строковики разом із усіма вірянами несуть до церкви святити паску.
Напередодні свята Воскресіння Господнього для православних солдатів провели передпасхальну літургію. Вони не надовго залишили стіни казарми з чітким розпорядком, до храму Святого Косьми і Даміана вояки йдуть строєм та у військовій формі в супроводі командуючого Повітряних Сил. Це - єдина дерев’яна капличка у місті, яка приймає армійців. До приїзду священика віруючі вояки прибирають територію до великого християнського свята. Далі - ранкова служба.
“Тут багато військових частин. Солдати приходять на службу буває цілими групами, зводами. У деяких частинах для підтвердження, що він ходить на службу, говорять, я написав рапорт, будь ласка, батюшка напишіть від себе, що я являюся вашим прихожанином. Я буваю пишу до командира військової частини, що так, такий солдат, ходить до нас на службу - сповідається, причащається”, - каже настоятель храму Ігумен Донат.
Православних вояків зібралось тут більше десятка, до світлового празника Христового Воскресіння навіть великодній кошик приготували. Щоправда один на всіх.
“Я теж вирішив прийти напередодні празника посвятити паску, поспілкуватися з батюшкою, щоб стало легше можливо. Іноді буває таке, що працюєш десь на території, виконуєш деякі роботи самотньо стає”, - каже солдат строкової служби Богдан.
У православ’я навертається щораз більше молоді, кажуть військові командири. Тому армія не є перепоною, солдатів охоче відпускають на молитву до церкви.
“У нас практично 90% православних військовослужбовців, взагалі-то духовність тільки починає підніматися військовослужбовців. Коли 10 років тому до мене приходить один військовий і заявляє, що він вірить у Бога, і він хоче відвідати церкву, то на даний момент цих військових набагато більше стало”, - каже заступник командира військової частини Повітряних Сил Андрій Швець.
Після нічного богослужіння військовим дозволили на дві години довше поспати. А замість солдатської каші строковикам приготували святковий пасхальний обід.