Вирок Луценку засуджує світова спільнота

28 лютого 2012, 08:49
Читать новость на русском

Рішення Печерського райсуду столиці, який присудив екс-міністру внутрішніх справ Юрію Луценку 4 роки ув'язнення з конфіскацією майна, розчарував Євроспільноту.

"Ми розчаровані вироком щодо пана Луценка, який сигналізує про те, що в Україні тривають суди, які не дотримуються міжнародних стандартів щодо справедливого, прозорого і незалежного судового процесу", - каже віце-президент Європейської комісії Кетрін Ештон.

Міністерство закордонних справ Великобританії засудило вирок екс-міністру і закликає провести чесні парламентські вибори.

“Засудження колишнього глави МВС Юрія Луценка викликає серйозне занепокоєння та є черговим прикладом занепаду верховенства права в Україні”, - каже міністр у європейських справах МЗС Великобританії Девід Лідінгтон.

Доповідач Парламентської асамблеї Ради Європи Марія-Луїза Бек вважає екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка "жертвою політичної вендетти".

"Будучи реформатором, колишній міністр внутрішніх справ, серед іншого, ліквідував кримінальне угруповання всередині міністерства, відповідальне за резонансне вбивство журналіста Георгія Ґонгадзе, і викликав гнів у певних осіб, які повернулися до влади", - каже доповідач ПАРЄ Марія-Луїза Бек.

У Євросоюзі збираються уважно стежити за розглядом апеляції Луценка, а також за провадженням у справі колишнього виконуючого обов'язки міністра оборони Іващенка.

“Імовірність підписання асоціації про ЗВТ - вона стрімко наближається до нуля у зв’язку з парламентськими виборами-2012, де ні Тимошенко, ні Луценко скоріше за все участі брати не будуть. А це ключова подія - не будуть вони демократичними, чесними і легітимними - не буде ніякої угоди про асоціацію”, - каже президент аналітичного центру "Відкрита політика" Ігор Жданов.

На виправдальний вирок апеляційного суду захист Луценка покладає мало надій. Натомість юрист Віктор Чивгуз переконує - апелювати є до чого. Мовляв, на колегію суддів чинився тиск з боку Вищої Ради юстиції, так само як і на свідків з боку Генпрокуратури.

“Нонсенс, що в Вищій раді юстиції - три посадові особи Генеральної прокуратури - вони є членами Вищої Ради юстиції. Судді будемо говорити, що вони залежні від Вищої Ради юстиції і тому говорити про якусь об'єктивність тут не можна”, - каже юрист Віктор Чевгуз.

Екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка засуджено до 4 років позбавлення волі. Суд враховував той термін, за яким Луценко зараз відбуває покарання, тобто рік і два місяці. Також суд вирішив конфіскувати все особисте майно Луценка та позбавити його права обіймати державні посади протягом 3 років.