Тепер нардепи не можуть їхати у відрядження на скільки хочуть: Стефанчук пояснив свою ініціативу
Джерело:
Інтерфакс-УкраїнаДля народних депутатів запровадили нові правила роботи за кордоном під час виїзду у відрядження. Глава Верховної Ради Руслан Стефанчук прокоментував шквал обурень, які виникли внаслідок оновлених розпоряджень.
Раніше в розпорядженні керівництва Верховної Ради, яке почало діяти з 1 січня, запровадили нові правила роботи. Якщо ж депутат не отримав роз'яснень МЗС і не погодив з міністерством нашої держави тези своїх майбутніх заяв, то йому можуть відмовити у поїздці за кордон.
Дивіться також Мобілізація за лотереєю і "бронь" за високу зарплату: Стефанчук висловився щодо ідей
Стефанчук про необхідність корективів у розпорядженні
Глава Верховної Ради підтвердив, що народні обранці перед відрядженням мають отримати тези від Міністерства закордонних справ. За його словами, парламент IX скликання має що пред’явити українському суспільству.
Руслан Стефанчук зазначив, що проаналізувавши парламентську діяльність протягом останнього часу, з 1 січня виникла необхідність внести певні корективи.
Депутат має пред’явити план відрядження та окреслити результатами, з якими планує повернутися до України. Нам не потрібні відрядження, коли хтось хоче просто поновити свою колекцію. Ми повинні чітко розуміти, для чого це здійснюється, з якою метою і що воно принесе для України,
– наголосив глава Верховної Ради.
Він наголосив, що відтепер депутати не можуть брати відрядження, їхати та самостійно продовжувати кількість днів, перебуваючи за кордоном необмежений термін. Це тепер чітко регламентовано, оскільки вони повинні поїхати, виконати свою місію і повернутися назад.
Обурення через тези від МЗС
За словами Стефанчука, питання отримання тез від Міністерства закордонних справ викликало великий шквал обговорень.
Насамперед важливо розуміти, що в період воєнного стану дуже важливим є "єдиний голос", так званий "one voice" від держави. І ті, хто критикують, їдучи у відрядження, все одно отримують ці тези, тому що такою є державна політика,
– зазначив посадовець.
Він сказав, що стосовно основних питань, а саме – зброї, фінансів, допомоги Україні, санкційної підтримки, усі повинні бути одним голосом, оскільки наша держава на міжнародному рівні є однією командою.
Про що ще сказав Стефанчук
- Голова Верховної Ради 5 січня зазначив, що ідеї стосовно мобілізації за лотереєю чи "броні" за високі податки не представлені у законодавстві. Він підкреслив, що чув про ідею стосовно мобілізації громадян через лотерею. Однак зауважив, що у проєкті закону вона не представлена, тому наразі говорити про неї багато не варто. Для нього більш важливі рішення стосовно мобілізації, на які вийде комітет Верховної Ради.
- Водночас Стефанчук наголосив, що піддавався критиці з боку заступниці голови парламентського комітету з питань нацбезпеки Мар'яни Безуглої. За його словами, у нього з нею також складні взаємини. Водночас очільник Ради зазначив, що такі наративи не є причиною для того, щоб не зберігати внутрішню єдність перед загрозою ворога.