Виїзд підприємців за кордон під час війни: постанову досі не передали прем’єру

3 вересня 2022, 17:42
Читать новость на русском

Джерело:

РБК-Україна

Міністерство економіки повідомило, що з 1 вересня ФОПи зможуть виїжджати за кордон під час воєнного стану. Однак дозвіл на виїзд не почав діяти, як було анонсовано.

Це пов'язано з тим, що до прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля ще не дійшла відповідна постанова. Про це повідомила пресслужба уряду на запит РБК-Україна, інформує 24 канал.

Зверніть увагу У мережі обурюються “рабовласницькою заставою” Свириденко у 200 000 гривень для виїзду за кордон

Мінекономіки ще не передало постанову Шмигалю

У Кабміні повідомили, що український прем'єр ще 27 серпня доручив Мінекономіки за участі інших органів опрацювати питання щодо механізму пропуску через державний кордон військовозобов’язаних та резервістів, які є ФОПами або співробітниками приватних компаній.

Міністерство економіки запропонувало постанову про запровадження експериментального проєкту "єВідрядження". Однак її повернули у міністерство.

Наразі проєкт постанови знаходиться в Міністерстві економіки та на підпис прем’єр-міністра України не надходив,
– зазначили в пресслужбі уряду.

Що відомо про проєкт "єВідрядження" 

У середині серпня міністерка економіки Юлія Свириденко анонсувала запровадження послуги "єВідрядження", яка дозволяла б ФОПам виїжджати за кордон по роботі. Військовозобов’язані та резервісти, які займаються підприємницькою діяльністю мали отримати змогу їздити у відрядження на 7 днів, але за умови внесення застави.

Для того, щоб покинути територію України, підприємцям потрібно відповідати чітко визначеним критеріям:

  • своєчасно подати податкову звітність;
  • не мати заборгованості зі сплати ЄСВ;
  • виплачувати середню заробітну плату по юридичній особі чи ФОПу не менше 20 тисяч гривень.

Повідомляється, що попередньо підприємець повинен внести 200 тисяч гривень застави. Ці гроші повернуть після того, як особа, яка була у відрядженні, повернеться до України. У тому ж випадку, якщо зазначена особа не повернеться – гроші перерахують на потреби Збройних Сил України.

Також у випадку порушення умов відрядження підприємство не зможе більше ніколи оформити нові дозволи на виїзд співробітників за кордон, а вже чинні дозволи будуть скасовані.

Термін, на який можна буде залишити Україну, становить до 7 днів включно. У відрядження за кордон зможуть виїхати не більше 10 % від загальної кількості працівників, але не більше 10 осіб.

Цікаво – В ЄС домовились про припинення спрощеної видачі віз для росіян: дивіться відео