Конфлікт в Ізраїлі: Буданов сказав, за яких умов Україні не буде чого хвилюватися
Джерело:
"Українська правда"ХАМАС 7 жовтня напав на Ізраїль. Це сколихнуло міжнародну спільноту та певною мірою відвело фокус від війни, розв'язаної Росією проти України. У ГУР МО розповіли, за яких умов нам не варто хвилюватися.
Глава ГУР МО Кирило Буданов в інтерв'ю "Українській правді" відповів на питання, пов'язане з конфліктом в Ізраїлі. Він окреслив умови, за яких нашій державі не потрібно буде хвилюватися, зокрема щодо військової допомоги.
Читайте також У полоні ХАМАС можуть бути українці, візит Ллойда до Ізраїлю: конфлікт на Близькому Сході триває
За яких умов Україні варто почати хвилюватися
Моя суб'єктивна думка: якщо конфлікт буде обмежений за часом, до кількох тижнів, то в принципі немає про що хвилюватися,
– поділився припущенням Буданов.
Водночас він додав, що все зміниться, якщо ситуація затягнеться. За його словами, "цілком зрозуміло, що будуть певні проблеми з тим, що не тільки в Україну треба буде постачати озброєння та боєприпаси".
Журналіст спитав його, чи буде Україна якось допомагати Ізраїлю у розв'язанні конфлікту. На що глава розвідки зазначив, що передовсім "ми маємо дбати про своїх громадян".
Значна кількість українців перебуває в Ізраїлі і кілька сотень людей в Секторі Гази – це велика проблема. Днями була вивезена в Україну група дітей з підконтрольної Ізраїлю території,
– зазначив він.
Що стосується вивезення українців з Сектора Гази, то всі намагаються вирішити це питання. За його словами, воно стоїть у пріоритеті у президента, як і постачання озброєння.
Він докладає максимум зусиль, щоб, перше, врятувати всіх наших людей, і друге, щоб безпекова допомога Україні ніяк не зменшилася,
– додав Буданов.
У цьому ж інтерв'ю глава української розвідки зауважив, що у нападі ХАМАС на Ізраїль чітко видно російський слід. Він навіть навів неспростовні докази цього.
За його словами, розвідці відомо, що трофейна зброя з України росіянами передавалася угрупованню ХАМАС. Здебільшого мовиться про піхотне озброєння. Водночас достеменно не відомо, чи передавали щось "Хезболлі".
Також він зробив акцент на використанні FPV-дронів проти бронетехніки. За його словами, так воюють в Україні, але аж ніяк не на Близькому Сході. Така тактика просто не притаманна цьому регіону.