Їх надходження відчуває як наша сторона, так і ворог: Жорін оцінив ситуацію зі снарядами
Чехія до кінця 2024 року поставить Україні приблизно 500 тисяч боєприпасів у межах своєї ініціативи. Снаряди до артилерійських систем – надзвичайно важливий і необхідний компонент для ведення бойових дій.
Надходження боєприпасів завжди відчувають як ЗСУ, так і російські окупанти. Це 24 Каналу зауважив майор ЗСУ, заступник командира Третьої штурмової бригади Максим Жорін.
Читайте також Чехія запускає вже другий проєкт із закупівлі боєприпасів для ЗСУ
Артилерійські снаряди дуже важливі
Максим Жорін зазначив, що Третя штурмова бригада, як і більшість інших бригад, відчуває на собі нестачу боєприпасів, насамперед артилерійських. Снаряди не відсутні, але їх є в обмеженій кількості.
"Це, з іншого боку, підштовхнуло до того, що ми шукаємо альтернативні способи знищення ворога. Тобто немає артилерійських снарядів – ми будемо розвивати FPV-дрони. Цим шляхом ми йдемо", – сказав він.
Дивіться також "До кінця літа надішлемо ще 100 тисяч": Чехія оголосила, що поставки боєприпасів прискоряться
Однак будь-які інші альтернативні способи завдання ураження ворогу не впливають на необхідність саме артилерії на полі бою. Боєприпаси до артилерійських систем є надзвичайно важливими.
Їх надходження завжди відчутне на полі бою. Його відчуває як наша сторона, так і ворог. Набагато легше піхоті та штурмовикам, коли є артилерійський снаряд, набагато важче утримуватись ворогу та відповідно проводити наступальні дії, коли у нас їх достатньо до артилерії. Зворотна ситуація, коли цих снарядів немає,
– пояснив майор ЗСУ.
Заступник командира Третьої штурмової бригади наголосив, що зараз дуже великий розхід боєприпасів, тому що лінія фронту досить немала, є велика кількість бригад, велика активність і динаміка на різних ділянках. Тому ці боєприпаси, які передадуть Україні – це, на жаль, не панацея. Вони лише на деякий час допоможуть більш ефективно вести оборону або наступальні дії.