Вони цього бояться: які проблеми на фронті намагаються приховати росіяни

5 грудня 2023, 05:22
Читать новость на русском

Росіяни щоденно зазнають великих втрат на території України. Навіть з'являлася інформація, що на Південному напрямку вони шукають донорів крові. Здавати кров нібито змушують бюджетників.

Військовий експерт Олег Жданов розповів 24 Каналу, що такі факти свідчать про серйозні проблеми росіян. Однак чисельність ворожого угруповання досі залишається дуже великою.

Дивіться також У нас є можливість її втримати, – Жданов сказав, яка допомога потрібна захисникам Авдіївки

Чого бояться росіяни

Щодо проблем з пораненими, то є наказ начальника російського генштабу Валєрія Герасимова, яким забороняється евакуація рядового та сержантського складу на територію Росії. Відтак бійців можуть лікувати тільки на окупованих територіях України. Там медичне забезпечення дуже погане, не вистачає не тільки медикаментів, але й донорської крові.

У ворога низький морально-психологічний стан – це також правда. Але росіяни бояться розправи з боку власних командирів. Страх – це те, що спонукає їх далі йти в атаку,
– розповів Олег Жданов.

За його словами, наказ не вивозити бійців на лікування у Росію – політичний, а не медичний. Адже така кількість поранених може погіршити соціальне становище в країні. Військові почнуть розповідати те, що бачили, люди дізнаються про реальний стан справ.

Варто згадати, що в окупантів також працюють польові крематорії на кордоні з Росією. Загарбники дотримуються принципу – якщо є зниклий безвісти, то ніяких виплат родина не отримує, навіть поточної зарплатні, яка передбачена контрактом.

"Моральний стан бійців поганий і продовжує погіршуватись, але, на жаль, поки страх перемагає", – зауважив військовий експерт.

Олег Жданов припустив, чого бояться російські військові: дивіться відео

Полонені розповідають про звірства в російській армії

  • Окупант Роман Грибко, який потрапив у руки українських військових, розповів про те, що російські командири можуть розстрілювати своїх підлеглих. Чоловік пригадав, як став свідком розстрілу командира відділення у тренувальному таборі. Бійця спершу побили, а потім розстріляли за те, що той кинув поранених. Свідками страти стали понад 150 інших окупантів.
  • Житель окупованого Луганська Сергій Маліновський попав на фронт у перші дні вторгнення. Його просто зупинили на вулиці та відвезли у "пункт мобілізованих". Там видали російську форму, автомат та відправили воювати. Після того, як чоловік потрапив у полон, Україна внесла його у списки на обмін. Однак забирати свого бійця країна-агресорка відмовилась. Суд виніс Сергію Маліновському вирок і тепер він відбуває покарання.
  • Перші свідчення про те, що росіяни розстрілюють своїх, вдається отримати тоді, коли окупанти потрапляють в полон. Так стало відомо, що двоє російських ув'язнених вбили двох інших чоловіків пострілами в потилицю. Свій вчинок пояснили тим, що стратили людей, бо вони "полізли в общак".