У Росії є ракети ще на 3 – 5 хвиль ударів, – розвідка

12 грудня 2022, 16:05
Читать новость на русском

Джерело:

The New York Times

В українській розвідці розповіли, скільки масованих ракетних обстрілів ще може організувати Росія проти України. Це з тими запасами, які у країни-агресорки є на цей момент.

Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький сказав, що у Росії ще є ракети на 3 – 5 хвиль масованого обстрілу.

До теми Розвідка має годину: Росія змінила схему ударів по Україні з бомбардувальників

У Росії ще залишився арсенал для ракетного терору

Скібіцький дав докладну оцінку поточних можливостей Росії. І його звіт загалом відповідає публічним заявам інших українських військових, британського міністерства оборони, Пентагону та військових аналітиків.

Згідно з даними української розвідки, у Росії ще є ракети на 3 – 5 масованих обстрілів.

За нашими розрахунками, у них є ракети ще на три-п'ять хвиль ударів,
– сказав він. 

Він зауважив, що це якщо в одній хвилі буде від 80 до 90 ракет.

Довідка. Минулого понеділка, 5 грудня, Росія випустила по Україні понад 70 ракет.

Ворог продовжує виготовляти ракети попри санкції

Попри західні санкції, Росія продовжує виробляти нові високоточні ракети, згідно зі звітом, опублікованим минулого тижня британською незалежною групою Conflict Armament Research, яка ідентифікує та відстежує зброю та боєприпаси.

Представник ВПС України Юрій Ігнат також підтвердив, що після останнього штурму слідчі виявили багато фрагментів, які вказують на те, що високоточні крилаті ракети, використані в цій атаці, були виготовлені останніми тижнями.

Як росіяни намагаються обманути українську ППО

  • Під час масованих атак Росія використовує українські крилаті ракети Х-55, які Україна передала країні-терористці в рамках Будапештського меморандуму.
  • Ці ракети окупанти використовують як приманки, аби змусити Україну застосувати проти них ППО під час обстрілу.
  • Після спрацювання ППО, російські бомбардувальники запускають більш сучасні ракети з руйнівними боєголовками. При цьому російські літаки не заходять у повітряний простір України й обирають обхідні маршрути, щоб не потрапити під приціл української ППО.
  • Загалом українська розвідка має приблизно годину після зльоту бойових літаків Росії, щоб відстежити їхні польоти, перш ніж пілоти доберуться до зони нанесення вогню і запустять ракети.