Шольц поговорив з путіним про Україну: що вимагав у глави кремля канцлер
Джерело:
сайт німецького урядуКанцлер Німеччини Олаф Шольц знову продовжує тенденцію своїх розмов з путіним. Сьогодні, 13 вересня, він поговорив з диктатором.
У німецькому уряді повідомили, що Шольц говорив з путіним 90 хвилин після розмови з Володимиром Зеленським. Із нашим президентом вони спілкувались 7 вересня. Тема – війна.
До теми В оточенні Шольца йде боротьба тих, хто зробив невдалу ставку проти України, – політолог
Що сказав Шольц путіну
За словами представника Бундестагу, військові ситуація та наслідки війни є серйозними. Канцлер закликав президента росії якнайшвидше знайти дипломатичне рішення. Знову казав про припинення вогню, повне виведення російських військ. Також Шольц наголосив путіну, що будь-які подальші кроки росії щодо анексії не залишаться без відповіді. Цю анексію не визнають за жодних обставин.
Також мовилося і про полонених. Канцлер закликав, щоб з ними поводились відповідно до положень міжнародного гуманітарного права. Казав, щоб забезпечили безперешкодний доступ Червоного Хреста.
ЗАЕС і продовольча криза
Однією з тем розмови була і ситуація на Запорізькій АЕС. Шольц наголосив на тому, що необхідно, щоб там була безпека, тому закликав уникати будь-яких кроків ескалації та негайно впровадити заходи, рекомендовані у звіті МАГАТЕ.
Шольц з путіним обговорили й світову продовольчу ситуацію, яка особливо напружена внаслідок російсько-загарбницької війни. Канцлер підкреслив важливу роль зернової угоди під егідою ООН. Він закликав путіна не дискредитувати угоду і продовжувати її повну реалізацію.
Обоє домовились, що будуть тримати контакт.
Про що Шольц говорив із Зеленським
- Президент України повідомляв, що під час розмови з Олафом Шольцем був широкий перелік тем. Очевидно, що найбільше говорили про фінансову та оборонну допомогу.
- Зеленський подякував за підтвердження 5 мільярдів євро макрофіну від ЄС. Президент України розповів про необхідність повноцінної програми МВФ. Також обговорили плани щодо подальшого посилення оборонних спроможностей України.