Це не випадковість: чи може візит прем'єра Японії бути відповіддю Китаю

22 березня 2023, 16:24
Читать новость на русском

Прем'єр-міністр Японії Фуміо Кішіда приїхав до України наступного дня після зустрічі очільника КНР Сі Цзіньпіна з російським президентом Владіміром Путіним. У такий спосіб Японія демонструє свою підтримку Україні.

Про це 24 Каналу розповів керівник аналітичного відділу Центру контент-аналізу Сергій Стуканов. За його словами, візит японського прем'єра до України свідчить про демонстрацію єдності Японії із Західним світом. 

Дивіться також Це знак Росії: візит прем'єра Японії до України може багато чого змінити

21 березня до України з неочікуваним візитом приїхав прем'єр-міністр Японії Фуміо Кішіда. Оскільки цьогоріч Японія головує у "Великій сімці", цей приїзд був очікуваним та сподіваним. Сергій Стуканов зазначив, що представники японського уряду єдині з "Групи семи", хто не відвідав Україну з початку повномасштабного вторгнення. 

Те, що він (візит – 24 Канал) відбувся саме в той момент, коли Сі був в Москві, точно не можна назвати випадковістю. Це справді такий сигнал, який з одного боку повинен продемонструвати те, що не вся Азія є на боці Росії. З іншого боку – це демонстрація єдності Західного світу не лише в Європі та Північній Америці, а й в Азії,
– заявив Стуканов.

Крім того, велику роль відіграють і непрості взаємини між Японією та Китаєм. Сьогодні Японія з огляду на посилення Китаю може так само мати певне побоювання щодо політики Китаю та їхніх імперіалістичних зазіхань. Візит Фуміо Кішіди до України – це свого роду демонстрація того, що в разі чого Японія буде в єдності із Західним світом.

 Сергій Суханов про причини візиту прем'єра Японії в Україну: дивіться відео

Відносини Японії та Росії

В останні півтора десятиріччя дуже поволі точилися діалоги між Кремлем та Японією про Курильські острови, які зараз перебувають під контролем Росії, але належать Японії. Вони сподівалися, що цей діалог буде продовжуватися, а тому позиція Японії щодо російсько-української війни була досить поміркованою й обмеженою. Втім після повномасштабного вторгнення Росії цей чинник перестав впливати.

"Японці більше не прагнуть вести подібні діалоги з росіянами, коштом, жертвою чи інтересами України. Тому сьогодні японці допомагають не лише гуманітарно та економічно. Ми почули їхню заяву, що 30 мільйонів доларів будуть спрямовані безпосередньо на озброєння України", – зазначив Сергій Стуканов.

Таке рішення є вагомим кроком вперед у японсько-українських взаєминах, адже Японія фактично не працює на військове посилення інших країн, навіть якщо мовиться про їхніх союзників. Тому візит наших японських партнерів є надзвичайно вагомим і збалансовує візит китайського лідера. 

Приїзд прем'єра Японії до України: що відомо 

  • 21 березня прем'єр Японії Фуміо Кішіда приїхав з неанонсованим візитом до України. Це перша з часів Другої світової війни поїздка прем'єр-міністра Японії до країни чи регіону, де тривають бойові дії.
  • Політолог Олег Саакян розповів, що Японія зможе підставити плече Україні – і фінансово, і технологічно. Порядок денний зустрічі Фуміо Кішіди та Володимира Зеленського був щільним на напрацьованим.
  • Прем'єр-міністр Японії також побував у Бучі. Пізніше він оголосив про виділення для України 30 мільйонів доларів на нелетальне озброєння для України. Крім того, 470 мільйонів прем’єр пообіцяв для енергетичного сектору та інших галузей.