Сі Цзіньпін хоче бути потрібним світу: як він поводитиметься з Україною та Росією надалі

20 березня 2023, 21:39
Читать новость на русском

Напередодні Сі Цзіньпін прилетів у Москву, щоб поспілкуватися з Владіміром Путіним. Головна мета китайського лідера – не дати кремлівському диктатору програти війну й впасти.

Інтересам китайського лідера відповідає затяжна війна, водночас він не зацікавлений в тому, щоб стати союзником Путіна. Про це 24 Каналу сказав російський політолог Аббас Галлямов.

До теми Російська дурість і китайська мудрість: чому не варто плести зашморги для сусідів

Що потрібно Сі Цзіньпіну

Як відзначає політолог, Сі не потрібно накликати на себе гнів світ спільноти. Йому потрібно, щоб світова спільнота зверталася до нього. "Щоб американці приходили до нього й казали: "Ми не можемо повпливати на Путіна, хоча б ти повпливай". Він хоче бути потрібним світові", – акцентує Галлямов. 

І чим довше це триватиме, тим краще для глави Китаю. Як то кажуть: "У Самурая немає цілі, є лише шлях". В цьому випадку, каже політолог, це про Сі Цзіньпіна.

Якщо Путін впаде і програє війну, у китайського лідера можуть бути проблеми. За словами Галлямова, в Росії, ймовірно, переможе демократія. 

Цілком можливо, що тоді коаліція на підтримку України, яку сколотили американці, повернеться до Китаю і скаже: "А що там у вас з правами людини?". І все, він головний злодій світової сцени. А поки головний злодій – Путін, і всім не до Сі Цзіньпіна,
– зауважив політолог. 

Відповідно китайському лідеру потрібно, щоб усе це продовжувалося, і він був у грі. Тому Сі буде вести переговори й довго погоджувати позиції сторін. "На щастя для Сі, вони є взаємозаперечними. Путін каже: "Віддайте мені хоча б ті території, які я завоював". Українці кажуть: "Чорта лисого!". Немає точок дотику", – зазначає Галлямов.

Тепер лідер Китаю буде займатися "човниковою дипломатією". Він призначатиме посередників, які контактуватимуть зі сторонами.

Через нього усе проходитиме. Українці та росіяни будуть погоджувати свою позицію з Китаєм. Він у центрі процесу, у центрі порядку денного, у центрі впливу. Усі чекають, коли Сі Цзіньпін врегулює відносини сторін, які воюють,
– стверджує Аббас Галлямов. 

На думку політолога, поки Сі нічого пропонувати не буде. Він слухатиме, киватиме головою і передаватиме побажання сторін.

"Він  підморгуватиме Зеленському зі словами: "Я, звісно, з тобою, ти, звісно, правий. Але, бачиш, Путін – чокнутий. Якось треба знайти спільну точку дотику. Ти подумай і передзвони мені". Приблизно те саме він казатиме Путіну: "Я цілком на твоєму боці. Ти для мене як брат, ти ж знаєш: росіяни з китайцями – брати навік! Але Зеленський вперся, його американці підтримують. Тому давай разом подумаємо, де можемо поступитися, як домовитися". Йому потрібен цей процес", – резюмував Галлямов.

Галлямов про те, що потрібно Сі Цзіньпіну: дивіться відео

Сі хоче увійти в історію

  • На думку військового експерта Юрія Федорова, мета Сі Цзіньпіна – увійти в історію як людина, яка врегулювала конфлікт між Росією та Україною.
  • Так, китайському лідеру потрібно вплинути на Путіна і змусити його прийняти висунуті умови. Йдеться про перший пункт так званого "мирного плану" – повага до суверенітету й територіальної цілісності усіх країн. Іншими словами, Росія має вивести свої війська з України до кордонів 1991 року.
  • Як відомо, це зовсім не влаштовує росіян. Але вони не можуть не враховувати те, що думає їхній китайський "старший брат".