Зустріч Зеленського у Білому домі: Кулеба розповів, чи відчувався скепсис щодо допомоги Україні

26 вересня 2023, 00:56
Читать новость на русском

Напередодні Володимир Зеленський відвідав США та побував у Білому домі. Глава МЗС України Дмитро Кулеба розповів, чи відчувався скепсис щодо допомоги нашій державі.

Як зазначив Дмитро Кулеба, під час візиту президента України до Білого дому скептичних настроїв щодо продовження допомоги нашій державі з боку США не відчувалося. Про це він заявив в ефірі телемарафону, передає 24 Канал.

Читайте також Історичне рішення США про спільне виробництво зброї та ППО: Зеленський підбив підсумки тижня

Скептичні настрої – не мейнстрімні

Завжди можна когось знайти з такою думкою (скептичною – 24 Канал). Якщо тобі потрібно написати в дописі в соцмережах або в статті на медіаресурсі, що от є такі настрої. Ну звісно у когось є такі настрої,
– зазначив він.

За словами глави українського МЗС, відповідні настрої – не популярні та не мейнстрімні. Дмитро Кулеба додав, що це радше маргінальні думки.

Америка – це демократична країна і там можна знайти будь-яку думку, але чи був цей скепсис на зустрічах з конгресменами сенаторами, чи був цей скепсис у Білому домі – ні, його не було,
– наголосив міністр.

Водночас у ЗМІ активно обговорюють лист від Білого дому. У ньому вказані пункти, які має виконати Україна, щоб отримувати надалі озброєння.

Які реформи потрібно здійснити Україні

  • Відповідний документ містить окреслену низку змін, які має запровадити Україна у різних секторах. Ці зміни розділені на часові проміжки: 0 – 3 місяців, 3 – 6 місяців, 12 місяців і 18 місяців.
  • Передовсім вони зосереджені на покращенні роботи ключових установ. Мовиться про наглядові ради державних підприємств, антикорупційні органи, включно з САП, НАБУ та НАЗК, Вищу раду правосуддя та судову гілку влади в цілому.
  • Ще у документі наголошують на важливості впровадження впродовж року реформ у Міністерстві оборони України та інших силових відомствах. Зміни спрямовані на підвищення ефективності та результативності цих важливих інституцій.
  • За словами народного депутата Ярослава Железняка, не лише Україна отримала цей лист. А й Координаційна платформа донорів. Мовиться про ЄС, країни G7 та головні міжнародні фінансові організації: Міжнародний валютний фонд, Світовий банк, Європейський інвестиційний банк, Європейський банк реконструкції та розвитку та Міжнародна фінансова корпорація.