Глава держави зазначив, що цей тиждень був дуже продуктивним, повідомляє 24 Канал. Є багато хороших оборонних та інших рішень.

Варто прочитати Поява ГУР хлопців дуже надихала, – командир взводу "Артан" про бої в Бахмуті та допомогу ЗСУ

Президент підбив підсумки тижня

Зеленський розповів про нові оборонні пакети. Зокрема, від Сполучених Штатів:

  • артилерія,
  • потрібні снаряди,
  • ракети для "Хаймарсів",
  • ракети для ППО,
  • додаткові системи ППО,
  • тактичні машини.

І ще деякі інші види зброї, які заявлять самі про себе на полі бою. Від Канади маємо рішення про тривалу оборонну підтримку. Обсяг – пів мільярда доларів США. Зокрема, це "медеваки" – евакуаційні машини, які дуже потрібні на фронті. Домовилися про виробництво та постачання,
– зауважив український лідер.

Також історичне рішення Америки про спільне виробництво зброї та оборонних систем, зокрема й ППО.

"Це те, що було абсолютною фантастикою ще нещодавно. Але стане реальністю. Ми зробимо це реальністю. Кожен, хто працює на державу. І це нова якість оборонної промисловості України – значно сильніша. І це ж економіка. Захист для наших міст. Підприємства, нові робочі місця для обох наших народів – і для українців, і для американців", – зазначив Зеленський.

Він додав, що є чітка перспектива – те, про що вже домовилися, – нової міцності України для недопущення повторення російських агресій.

"Я вдячний президенту Байдену, усій його команді та кожному в Америці, хто цінує свободу й підтримує Україну", – наголосив глава держави.

Дивіться звернення Володимира Зеленського: відео

Зауважте Між Польщею та Німеччиною розгорівся скандал: Шольц погрожує прикордонним контролем

Президент розповів про візит до США та Канади

Зеленський розповів, що провів дуже важливі зустрічі у Вашингтоні, у Конгресі – обидві партії, обидві палати. Було дуже багато питань та діалогу.

Однаково щирі відповіді, абсолютна відвертість і щире розуміння. І ми спеціально запитали такий формат зустрічей та спілкування в Конгресі, який потрібен для максимально детальної розмови. І завдяки цьому довіри стало більше, і я почув, що підтримка України збережеться,
– зазначив президент.

Він додав, що загалом в Америці прозвучало багато морально сильних і важливих позицій на різних рівнях – від найвищого рівня до всіх тих, із ким працювала українська делегація. Так само і в Канаді була чітка єдність. Зокрема, є нові санкції проти Росії, і буде ще більше санкційного тиску.

"Ми маємо економічні домовленості – і з урядами, і бізнесом. Є рішення про зону вільної торгівлі з Канадою. У Вашингтоні – меморандум щодо взаємодії в енергетиці. В Оттаві – домовленість щодо відновлення Каховської ГЕС та реконструкції Канівської. Очевидний інтерес великих компаній і США, і Канади працювати в Україні", – зауважив український лідер.

За його словами, на рівні Мінстратегпрому є взаєморозуміння з оборонними компаніями. Також є дуже важливе взаєморозуміння на рівні суспільств – на рівні звичайних людей, які справді переживають за Україну та бажають нам перемоги, а всім українцям – захисту від російського терору.

"Коли звичайні люди в Америці кажуть, що моляться за Україну, це справді зворушує і додає сили нашим відносинам. Окремо я хочу подякувати за готовність уряду Канади виділити фінансування для музею Голодомору-геноциду, для добудови цього музею. Символічно, що саме Канада підтримає Україну в захисті історичної пам'яті. Дякую, Канадо!" – заявив глава держави.

Цікаво Правильно розставити вогневі точки й там – неприступна фортеця: як ЗСУ деокупували Зміїний

Перша леді також мала важливі зустрічі

Зеленський розповів, що також є домовленості першої леді України щодо підтримки реабілітації ветеранів та відповідне українсько-канадське медичне партнерство.

Олена розширює доступ української культури до провідних музеїв світу: і зараз є домовленість із музеєм Метрополітен у Нью-Йорку. Важливі зустрічі та звернення були в Олени й на майданчику ООН, зокрема те, що стосується захисту українських дітей у час війни. Україна представила цьогоріч в ООН бачення реформи ключової інституції ООН – Ради Безпеки,
– зауважив президент.

Він додав, що Рада Безпеки зараз взагалі не здатна зупиняти агресії та реально повертати мир через застарілу систему вето, коли немає жодного обмеження для зловживань агресором правом вето.

"Це треба змінювати. І взагалі треба давати більше прав і можливостей в ООН усім націям, які поважають інші нації та мир. Я впевнений, світ підтримує таку нашу українську позицію", – наголосив український лідер.

За його словами, звичайно, цей тиждень був плідним і з погляду двосторонніх зустрічей із лідерами інших держав.

"Дякую всім за підтримку! І за готовність працювати з Україною. Так, це різний обсяг співпраці. Різні напрямки. Але це чітке визнання того, що Україна має майбутнє. Своє майбутнє. Сильне й вільне. І наші воїни. Безмежна вдячність. Пишаюся вами!" – наголосив глава держави.

Він додав, що за цей тиждень є за що відзначити бригади, які воюють і на Сході, і на Півдні:

  • 5-та окрема штурмова бригада та 80-та окрема ДШБ – за міцність у боях у районі Кліщіївки,
  • 93-тя окрема механізована бригада,
  • 15-та бригада оперативного призначення Нацгвардії та 71-ша окрема єгерська бригада – за справжню українську потужність у боях в районі Вербового,
  • 116-та окрема механізована бригада.

"Дякую всім, хто б'ється заради України, хто на бойових постах, на бойових завданнях! Дякую всім, хто допомагає! Кожен тиждень додає Україні сили й можливостей. А отже, кожен тиждень робить ближчою нашу перемогу. Слава Україні!" – підсумував Зеленський.