Українські військові провели блискучу операцію. Про це в ексклюзивному інтерв'ю 24 Каналу розповів командир взводу спецпідрозділу "Артан" Андрій Мельник.

Варто прочитати По кораблю щомісяця: як Сили оборони знищують військовий флот Росії

Зміїний може бути неприступною фортецею

Мельник зазначив, що не розуміє, як росіяни взагалі допустили такий провал на Зміїному. Адже цей острів хоч пів року можуть тримати 20 людей, якщо є БК.

До нього можна зайти лише з одної сторони. Якщо правильно розставити вогневі точки, то там практично неприступна фортеця. Вони мали проблеми з підвезенням всього необхідного, однак цілком могли налагодити постачання. Але провалилися, хоча там все перерито, там суцільні катакомби, де можна переховуватися від артилерії, бомб, ракет,
– пояснив командир взводу спецпідрозділу "Артан".

За його словами, щодо того, як ворог окупував Зміїний, то тут все зрозуміло – в українських прикордонників, які його тримали, не було змоги ані поповнювати боєкомплект, ані евакуйовувати поранених.

"Про те, як відбивали острів, можу сказати лише те, що перед нами поставили таку задачу, з якою Сили Оборони України блискуче впоралися", – підсумував військовий.

Цікаво У Sky News дізналися, якими ракетами уразили штаб Чорноморського флоту Росії

Коротко про визволення Зміїного

  • Збройні Сили України 4 липня 2022 року встановили український прапор на Зміїному. Перед цим, 30 червня, російські загарбники були змушені покинути острів.
  • Глава української розвідки Кирило Буданов розповів, що визволення Зміїного відбувалось у декілька етапів.
  • На першому операцію виконали частково успішно. ЗСУ зруйнували плани росіян з діяльності, але тоді не вистачило сил дотиснути, адже острів на 50% контролювати ЗСУ, а на 50% – окупанти. Наші бійці тоді вирішили покинути Змінний через велику кількість поранених.
  • Проте вже згодом, завдяки злагодженим діям ЗСУ визволили острів. Росіяни залишили на Зміїному папери своїх підрозділів протиповітряної оборони, зокрема технічну документацію, а також деталі до військової техніки та багато рідкісних плат.