Про це в інтерв'ю Раміні Есхакзай розповів керівник ГУР МО України Кирило Буданов, інформує 24 Канал.
Дивіться також Річниця звільнення Зміїного: ворог може робити спроби знову атакувати острів
Росіяни досить професійно діяли, що завадило нам вибити їх повністю зі всієї частини острова. Під час висадки десанту наші контролювали близько 50% острова, а 50% вони,
– розповів розвідник.
Після невдалої спроби та великої кількості поранених було прийнято рішення покинути острів і повернутись з часом.
"Вони намагались перекинути туди резерви, підвезти катерами, але "Байрактар" їх знищив. Гелікоптерами кілька разів. Один з гелікоптерів був знищений при висадці десанту тим же "Байрактаром", до речі. Там страшні речі відбувались, хаос, паніка. З рештою ми їх дотисли і змусили покинути ці території", – додав Буданов.
Начальник ГУР підкреслює, що завдяки злагодженим діям всіх підрозділів, які брали участь в спецоперації, на острові знову замайорів український стяг.
Чому звільнення острова було важливим
Під час відступу з острова Зміїний російські окупанти залишили багато одиниць різного озброєння та важливу документацію, яка "досить-таки" допомогла Україні в певних питаннях. Зокрема, на острові окупанти залишили папери підрозділів протиповітряної оборони Росії, зокрема технічну документацію.
Також на острові були захоплені деталі до військової техніки, до ППО.
"Було знайдено багато рідкісних для нас плат, які ми шукаємо по всьому світу, нам вдалося зняти з техніки, елементів техніки ППО перш за все", – зазначив Буданов.
Головне про окупацію та деокупацію острова
- Росіяни окупували Зміїний з перших днів повномасштабної війни. Там вони розгорнули системи ППО.
- Сили оборони регулярно завдавали ударів по гарнізону на острові. 30 червня 2022 року окупанти евакуювали гарнізон зі Зміїного.
- Того ж року 4 липня на острові знову встановили український прапор.